„Tuto akci pořádáme především proto, abychom veřejnosti představili naše město a krásné dlouholeté tradice, které zde máme," vysvětlila důvod konání slavností jedna z pořadatelek Michaela Bělinová a upozornila i na to, že během tohoto dne mají lidé jedinečnou možnost ochutnat tuto tradiční hořickou pochoutku od všech místních výrobců. „Návštěvníci tak mohou porovnat chuti od jednotlivých výrobců, kterých je, myslím, momentálně osm," říká Bělinová.

TA PRAVÁ
A jak tedy poznáme tu pravou nefalšovanou hořickou trubičku? „Tady bychom si určitě neměli pokládat otázku od koho je, jelikož to není vůbec důležité. Na čem ale záleží je její vzhled. Ta pravá a originální je ta silná, velká. Jsou to vlastně dvě oplatky mazané medem a máslem a prosypané cukrem, skořicí a ořechy. Později se začaly máčet do čokolády a hospodyňky si je různě vylepšovaly, až vznikla varianta tenké plněné trubičky, která je dnes asi tou nejznámější," představila tuto pochoutku Bělinová.

Slavnostem letos nepřálo počasí, ale ani to nepokazilo skvělou a uvolněnou atmosféru, jenž na náměstí po celou dobu konání panovala.
Na jevišti vystoupila například taneční škola TIMEDANCE, mažoretky nebo dechová kapela Javorka.