V bohatém odpoledním programu plném her a soutěží o sladkosti a drobné ceny byly k vidění ukázky činnosti a vybavení Policie ČR a HZS Jičín, zaujala Dynamická ukázka práce příslušníků Vězeňské služby ČR z Věznice Valdice, šermířské představení skupiny Nostra Ex, děti se mohly svézt na koních.

Kolem 16.30 hodin mohli přítomní vidět seskok 13 parašutistů. Poté již přišel na řadu hlavní „tahák" odpoledního programu, kterým byla dvě vystoupení vycházející hvězdy populární hudby Evy Matějovské. Následně byla k vidění ukázka miniházené, vystoupení tanečních skupin a hudební skupiny Brothers For Fun.

Nechyběla také společná autogramiáda zpěvačky Evy Matějovské a reprezentačního házenkáře a jičínského odchovance Tomáše Babáka. Za zmínku jistě stojí také spolupráce jičínských házenkářů se Stacionářem Kamarád, jehož členové prezentovali v průběhu akce zhotovené výrobky.

Pořadatelům se podařilo naplnit celý program. Můžeme tedy směle říci, že se letošní ročník Dětského dne s Continentalem opět vydařil na výbornou. Na závěr se sluší poděkovat právě generálnímu partneru akce, společnosti Continental Automotive Czech Republic s.r.o., která se mimo jiné také stručně představila účastníkům prostřednictvím prezentace ve vlastním stánku.     (hbc)