Valdice – Obec Valdice, MŠ a ZŠ pořádají pro děti dnes 28. května dětský den. Začíná v 15.30 hodin na místním fotbalovém hřišti. Program: sportovní soutěže na stanovištích, vystoupení dětí, odměny, občerstvení. (Náhradní termín je 4.6.).

Jičín – Jičínští házenkáři připravili dětem k jejich svátku v pátek 30. května dětský den s Continentalem. Začíná ve 14 hodin na venkovním házenkářském hřišti v lipách. Jedenáctý ročník je určený pro děti z Jičína a okolí. V bohatém odpoledním programu plném her a soutěží o sladkosti a drobné ceny budou k vidění ukázky činnosti a vybavení Policie ČR a HZS Jičín, dynamická ukázka práce příslušníků Vězeňské služby ČR z Věznice Valdice, chybět nebude ani oblíbený seskok parašutistů. Na své si přijdou také milovníci aerobiku, své umění předvedenou taneční skupiny Destiny, Step aerobik SZMJ a Luna SZMJ, stejně tak nejmenší házenkáři. Ve dvou hudebních blocích se předvedou rovněž mladí umělci ze ZUŠ Jičín. Tradičním vyvrcholením bohatého programu dětského dne bude závěrečná diskotéka. Součástí programu by měla být také autogramiáda olympijské medailistky v biatlonu Gabriely Soukalové. Občerstvení bude zajištěno.

Milovice u Hořic – Westernový den pro děti se chystá na sobotu 31. května od 14 hodin na hřišti. Soutěže pro všechny, kteří nosí kolty proklatě nízko. Vstup zdarma.

Miletín – Město a místní organizace chtějí potěšit děti v sobotu 31. května. Tradiční akci pro děti plná her a zábavy se tentokrát uskuteční od 14 hodin na městském dvoře u trafiky. Akce konána u příležitosti 890 let Miletína.

Hořice – Denní stacionář Klokan o.p.s., město Hořice a ÚSP Hořice pořádají XII. dětský den aneb Klokánek cestuje v čase. Na cestu se vydáme v neděli 1. června v areálu Ústavu sociální péče Hořice ve 14 hodin. Připraveno bude devět stanovišť se soutěžemi, divadelní představení UNI-ART: Kocour v botách (15.30 h.), vystoupení leteckých modelářů, výstava závodních motorek, vystoupení mažoretek, občerstvení, tombola. Vstupné dobrovolné.