Sjelo se zde na 200 dětí z okolních mateřských škol, aby zdolaly okružní Mravenčí stezku.

Plni očekávání, co a kdo nás čeká na Mravenčí stezce, jsme se vydali na cestu. Potkali jsme spoustu mravenečků školáků, kteří potřebovali vždy s něčím poradit a pomoci. Tak třeba: Ferdovi se ztratila Beruška. Byl z toho celý smutný, a proto jsme mu ji pomáhali hledat. Nakonec jsme mu našli Berušek pět a hned mu bylo veseleji. Jiní mravenečci si nakreslili jízdní kolo, ale nebyli si jisti, jestli jim bude jezdit. Ještě že jsme šli kolem! Chyběl mu pedál, sedlo, kus řídítek a navíc mělo hranatá kola.

Po cestě jsme navštívili celkem osm mravenčích stanovišť a protože jsme byli moc šikovní a každé trápení mravenečků jsme společně vyřešili, nasbírali jsme všech osm razítek. Za ně na konci cesty čekala všechny děti sladká odměna s pěkným diplomem na památku.

Děti ze železnické MŠ vítaly jaro.

Celé putování s mravenci se nám moc líbilo a do naší mateřské školy jsme se vrátili sice unaveni, ale plni dojmů a zážitků!

Toto je jen jeden z mnoha zážitků, které dětem školka nabízí. Mateřská škola v Železnici je klidné místo pro předškolní vzdělávání dětí ze širokého okolí. Nabízí kvalitní vzdělávací program, vzdělávání s respektováním individuálního tempa každého dítěte, kvalitní přípravu předškoláků, spolupráci s logopedem, pestré zájmové aktivity, sportovní vyžití na velké školní zahradě s umělým svahem pro zimní radovánky a zdravý životní styl. Již teď se těšíme na nový školní rok 2016/2017 a nabízíme ještě několik volných míst.
www.mszeleznice.webnode.cz    Soňa Munzarová