Chvíli před setměním se k obloze vznesla ze zahrady mateřské školy téměř stovka balónků, které děti netrpělivě sledovaly až do chvíle, než se ztratily v dálce. Zážitek pro děti nezkazilo ani uplakané počasí a nakonec i to poslední přáníčko odletělo za Ježíškem.

Vždyť čas předvánoční skrývá pro děti tolik zážitků a kouzel. Rozbalit si punčošku od Barborky, překvapit básničkou čerty a Mikuláše, vytvořit vánoční přáníčka a obdarovat jimi své blízké, to jsou ty krásné chvíle pro dětské rozzářené oči.

Myslet i na druhé
A také to, že ve vánočním čase nemyslíme jen na sebe, ale písničkami děti dokážou potěšit i babičky a dědečky v domově důchodců. Zkrátka děti mají napilno. Ale je třeba se postarat i o zvířátka v lese. Po celý podzim si děti povídaly o lese, o tom, kdo v něm žije a také jak pomáhat lesním zvířátkům v zimě.

Na návštěvu do mateřské školy přijel i chovatel dravců a také zaručeně pravý myslivec, který toho dětem o přírodě hodně povyprávěl a vysvětlil jim, co lesní zvířátka potřebují. A tak děti sbíraly žaludy, kaštany, nanosily mrkve i jablíčka a společně připravily pro zvířátka vánoční stromeček plný pamlsků, který do lesa budou chodit pozorovat a dívat se, jestli zvířátkům chutná.

A co na to Ježíšek? Myslím, že když vidí všechno to snažení, má už pro všechny nachystaný ten správný dáreček – hodně zdraví, lásky, porozumění a umění pomáhat druhým. Tak, jak si to přejeme i u nás ve školce.    Milada Kučerová