Děti si vyzkoušely pletení pomlázek a trochu si procvičily svůj odhad, soustředění a mušku. Připraveno také bylo malé představení. To vše pod dohledem svých rodičů a členů občanského sdružení Funny. Organizátorem bylo MKS Nová Paka.

„Od nás z občanského sdružení Funny tu jsou velikonoční dílničky, kde si děti mohou vyrobit vajíčka a zápichy do květináčů. Potom tu máme různé činnosti, pleteme tu třeba pomlázky, což se tady kdokoli může i naučit. Také tu jsou různé dovednosti jako házení vajíčkem, velikonoční golf, kuželky a podobně," vysvětlila předsedkyně organizace Michaela Jebavá. Sdružení Funny se krom jednorázových akcí pro děti zabývá pořádáním táborů nebo výměnných pobytů, například do Německa.

Malých zvědavců dorazilo přesně tolik, aby všechny posty byly obsazené a nevznikla nepříjemná tlačenice. „Na Velikonoce těším. Pomlázku už mám upletenou, je moje vlastní," zhodnotil malý návštěvník Filip Farský.

„Pomlázku pletu taťkovi," uvedla Danica Polmanová bez okolků, aniž by jí dělalo starosti, že si na sebe, s nadsázkou řečeno, chystá zbraň. „Na vajíčka jsme si koupili takové zvláštní nálepky a ještě máme barvy," dodala.