Každoroční akci Čtenář roku uspořádala jičínská knihovna ve spolupráci s jazykovou Akademií Jana Amose Komenského a nakladatelství Albatros. Zástupci těchto sponzorů byli na včerejší ceremonii přítomni a s nimi i spisovatelka Martina Drijverová, autorka dětských knih, fantastické fikce i detektivek. Vítězům zatleskali jejich přátelé ze ZŠ Železnická Jičín.

„Štěpán Rýgl čte tolik knih, jako já zdaleka ne. Rádi budeme mladé čtenáře podporovat i nadále," prohlásil David Jung, ředitel jazykové akademie, a přislíbil spoluúčast i při příštím ročníku.

Protože rozdíl mezi prvním a druhým místem byl zanedbatelný, oba čtenáři dostali stejné dary. Mohli si vybrat knížky od nakladatelství Albatros. Dále obdrželi diplom.

Aby posluchači dokázali, že také čtou, byli vyzváni, aby se pochlubil, s jakým zajímavým příběhem se nedávno seznámili. A s překvapením musíme konstatovat, že i v době internetu mladí lidé na knížky nezanevřeli.

Beseda se spisovatelkou
Po slavnostním předání následovala beseda se spisovatelkou Martinou Drijverovou. Bylo to podnětné povídání nejen pro dětského posluchače, ale i pro dospělého, neboť autorka se například pochlubila, že obvykle píše několik příběhů najednou a vždy se věnuje tomu, který ji aktuálně baví. Pobídla žáky, ať se nebojí psát, mají-li do toho chuť.

Krátký rozhovor se Štěpánem a Anežkou Rýglovými vám přineseme následující den.