Kniha mapuje vývoj známého výletního místa od doby první zmínky o existenci Lázní u Studně mariánské, přes výrazný rozkvět v době První republiky, historické souvislosti z období druhé světové války, období poválečné, éru zařízení ROH – hotel Orea, až po současný stav a nástin budoucnosti, kdy současní majitelé nezapomínají na historické vazby tohoto místa v Podkrkonoší a snaží se navrátit mu jeho dřívější věhlas.

ČTĚTE: Poirot pod Zvičinou a mrtvý majitel v recepci

Vydání knihy předcházela mravenčí práce obou autorů, Nancy Engelen, současné majitelky hotelu, a královédvorského historika Karla Martinka.
Vydání knihy zorganizovalo občanské sdružení Podkrkonoší žije, o.s. Akce se koná symbolicky v místě, o kterém se v knize dozvíte řadu zajímavostí, tedy v Lázních pod Zvičinou, resp. Hotelu pod Zvičinou. Oba autoři zajisté pohovoří o „veselých příhodách" provázejících vznik knihy nebo o tom, co se do knihy „nevešlo" a čeká na další pokračování…

Nejslavnější Belgičan Hercule Poirot pod Zvičinou spolu s diváky vyřešili mord hoteliéra

Ve středečním vydání jsme slíbili rozuzlení naší hádanky v podobě obrazové reportáže. Tu jsme posunuli trošku do světa fantazie a komiksu (viz. fotogalerie). Nutno ještě vyhlásit vítěze hádanky. Stává se jím Vlasta Brožová z Českého Dubu, která se může těšit na zajímavou cenu. Gratulujeme.