Jeho stvořitel, spisovatel Václav Čtvrtek ve své knize Vánoce u Rumcajsů, na to také zapomněl. Co tedy s tím?

Bez tabletů 
a konzolí

Nejjednodušší bylo, zeptat se právě dětí, co by měl Ježíšek pod stromeček v hloubi Řáholce nadělit. A děti se do vymýšlení dárků pustily opravdu s vervou.

A aby to měl Ježíšek jednodušší, rozdala jim před hodinou paní učitelka Broňa Podhajská papíry, kde se skvěl právě klučina z hlubin jičínského lesa. K tomu poté holky a kluci připsali: „Cipísku, přeju ti k Ježíšku". A začalo se kreslit, vymýšlet a obkreslovat. Jaké však bylo překvapení, že žádné dítě nežádalo pro Cipíska od Ježíška žádný dar vycházející z novodobé nabídky obchodních domů a internetových portálů. Nikde žádný mobil, tablet či dokonce herní konzole.

I když jeden „praktický" dárek, spojený s moderní dobou se našel. Cipískovi jej chtěl věnovat Davídek, který nakreslil temnou jeskyni a k ní přiřadil žárovku. „To aby si mohl Cipísek hrát i potmě a také se mohl učit číst a psát," odůvodnil Davídek svůj present. To Lucinka Domasová myslela kromě Cipíska i na Manku a od Ježíška prosila malou veverku. „To aby si měl Cipísek s kým hrát. A třeba by ho mohla naučit lézt po stromech. No a kdyby Manka potřebovala pomoci s loupáním ořechů, tak by ji také jistě pomohla," řekla s pastelkou v ruce Lucinka Domasová a sledovala, co na svůj papír, který by měl ještě putovat na Boží Dar, aby to Ježíšek stihl, nakreslila Nelinka Frýbová.

Ta se rozhodla pro „měkký dárek" v podobě nové kamizoly. „To aby mu nebyla zima," okomentovala svoji prosbu nositeli dárků malá školačka. Mezi přáními pak převažovaly hlavně bambitky, které by měly pomoci Cipískovi stát se po tátovi Rumcajsovi také slavným loupežníkem.

S kým si hrát? 
Se sestřičkou

Co však bylo zajímavé, i když děti před „dopisy" mluvily i o sourozenci, tak brášku člověk na papírech hledal marně. Když už se děti rozhodly požádat o dalšího člena loupežnické rodiny, uchylovaly se k sestřičce. Tu Cipískovi přála i Valinka Vlačihová.

„Já bych mu přála sestřičku, aby si měl s kým hrát. No a když nebude sestřička, tak snad dostane na hraní alespoň autíčko," dodala dívka a po očku sledovala zaplněný papír Ondry Novotného. Ten by byl k Cipískovi opravdu štědrý, ale také „přísný".

Neboť, snad podle hesla – Učit se, učit se, učit se, žádal pro Cipíska školu. „To aby nebyl hloupý a příště si také mohl Ježíškovi napsat. No a když půjde ze školy, tak může jít do dalšího mého dárku, což je hrad, kde by si mohl hrát. A aby mu šlo vše dobře, tak by měl dostat i čokoládu. jen jsem tam zapomněl nakreslit zubní pastu a kartáček, to aby nemusel o svátcích k zubaři," osvětlil výběr darů Ondra Novotný.