Místem konání byla opět čistecká sokolovna. Na akci dorazilo sedm desítek dětí a dvakrát tolik dospělých.
Sotva uplynul týden od hasičského bálu, už žila čistecká sokolovna další akcí. Tentokrát připravil sbor dobrovolných hasičů za podpory obce, Mateřského centra Barvínek a řady sponzorů dětský karneval.

Krátce po půl druhé v sobotu odpoledne oslovila přítomné děti moderátorská dvojice Roman Cica Hampl a Jana Tryznová nabídkou účasti v soutěžích a hrách. Pak už se program rozjel naplno. Děti tančily na parketu, bavily se na dřevěné skluzavce nebo míčkové střelnici. Hlavním tahákem ale byly soutěže na pódiu sokolovny. Zde malí šikulové zatloukali hřebíky, lovili moučného červa nebo naslepo ochutnávali různé potraviny.

„Je zajímavé, že citron nepoznal nikdo, ale gumového medvídka okamžitě bezpečně identifikovalo všech osm dětí,“ komentoval jednu ze soutěží moderátor Roman Hampl. Došlo i na klasické soutěže jako například hledání mince zapečené v koláči nebo pití nápoje na čas. „Pro malé děti jsme měli připravené jízdy na odrážedlech nebo pohyb po překládaných arších papíru,“ přidala se druhá moderátorka Jana Tryznová.

Soutěž masek
Došlo samozřejmě i na soutěž masek. Tu letos organizátoři pojali trochu jinak. Malou drobnost v podobě sladkostí si odnesla každá maska a pak moderátoři vybrali tři nejkrásnější Miss masky. Byli tak oceněni vodníček, Křemílek s Vochomůrkou a Asterix s Obelixem.

Součástí karnevalu byla i tombola. Tu podpořila obec, hasiči, MC Barvínek a několik sponzorů z řad podnikatelů a živnostníků. Každé dítě si už při vstupu mohlo zakoupit obálku, kde byl minimálně jeden výherní los. Zbylé obálky pak pustili pořadatelé po korzu masek volně do prodeje. „Výtěžek z tomboly je v celé výši určen na spolufinancování nového hřiště, které letos začne vznikat v areálu bývalé školní zahrady,“ popsal využití získaných prostředků Ladislav Jiřička, starosta Čisté, „na hřiště se sice obci podařilo získat dotaci prostřednictvím Jilemnicka – svazku obcí, ale každá korunka se bude hodit. Děti si zvelebení okolí školy určitě zaslouží.“

V sokolovně se v sobotním odpoledni hezky bavily na dvě stovky návštěvníků.

Po náročném konci února však hasiči v Čisté dlouho odpočívat nebudou. „Na konec března chystáme tradiční jarní charitativní sbírku oblečení a dalšího materiálu pro Diakonii Broumov.

V plenkách jsou také přípravy květnové soutěže v požárním útoku a největšího letního podniku – čtyřiadvacetihodinové Fichtlmánie,“ přibližuje budoucí dění v obci a okolí starosta. ⋌(fal)

⋌Další snímky Kateřiny Hodulové a Milana Klazara najdete v připojené fotogalerii.