Představa je to lákavá. Procházet se mezi Kelty nebo šlechtou, zjistit, jak to vlastně bylo v pravěku, potkat významné lidi nebo zažít obyčejný den třeba před 300 lety. A my vám tuto možnost nabízíme.

Hra Časostroj.V neděli od 14 do 17 hodin se v Nové Pace na určitých místech posune čas do různých dob naší historie.

Zveme vás na procházku po Nové Pace „trochu jinak". V neděli odpoledne můžete potkat historické postavy, vidět je ve své době, vyzkoušet si, jak se žilo, upéct si placku na ohni, zahrát si nějakou starou hru, vyzkoušet si rozličné dovednosti, vyrobit si zázračný lektvar, pokusit se o sochu, zatančit si polku, přežít v pravěku, zodpovědět kvízové otázky z historie a tak dále…

Vydejte se s námi na procházku Novou Pakou a kdekoli na této trase (lesoparkem od bývalého altánu nad stadionem do, kdysi krásného, přírodního divadla u sáňkařské dráhy, k hasičům, ke skautskému domu, cestou k parku s padlým bojovníkem, ke knihovně, k Suchardovu domu, ke klášterním schodům nebo k Základní škole Komenského) zjistíte, že se posunul čas. Uvidíte běžný život ve středověku, pravěké lidi, stará kola, hasičské vybavení na přelomu století, Kelty, božstva, paulány a jejich bylinkové umění, slavný rod Suchardů a několik překvapení navíc.

Časostroj se pokusí oživit vaše znalosti o Nové Pace a její historii. Možná se i něco nového dozvíte nebo se jen tak projdete a necháte pracovat svoji fantazii.

Procházka je pro všechny věkové kategorie. Kdo chce, může se podívat na divadlo a scénky nebo poslouchat hudbu, kdo raději tvoří rukama, tak se zapojí do různých činností, a kdo má rád hádanky a kvízy, tak si taky přijde na své.

Potřebné informace
Na celé akci se podílejí:
Městská knihovna Nová Paka, DDM Nová Paka, SOŠPg Nová Paka, Základní školy Komenského a Husitská Nová Paka, ZUŠ, hasiči a další šikovní lidé z Nové Paky a okolí.
Kdy: Neděle 22. září – 14 -17 hodin

Kde: Nová Paka – lesopark nad stadionem – přírodní divadlo, park (Jírovy sady), hasičská zbrojnice, skautský dům, Městská knihovna, Suchardův dům, Klenotnice, Klášterní chrám Nanebevzetí Panny Marie…
Pro koho: Od nejmenších po nejstarší.