Reprodukční aparát rozměrné výkonnosti a znamenité umělecké kvality.Více než třicetiletá historie Boni pueri je naplněna ohromnou prací, železnou vytrvalostí, promyšleným systémem, vedoucím k velkému uměleckému vítězství. Sbor svým uměním rozpaluje obecenstvo na předních světových hudebních festivalech například v Japonsku, Kanadě, Španělsku, Itálii, Francii, Německu i v USA. Účinkoval po boku takových umělců, jakými jsou hvězdy operního nebe José Carreras, Štefan Margita, Gabriela Beňačková, Eva Urbanová, objevila se i Lucie Bílá a Karel Gott. Český chlapecký sbor Boni pueri je kulturním velvyslancem Sborové federace při Evropské unii – European Federation of Choirs of the Union.

Kde se bere ta úžasná výkonnost, obdivuhodná kvalita a jak je vůbec možné obsáhnout všechnu tu práci na tolika různých působištích, na koncertních pódiích, v operních představeních, k tomu natáčení pro televizi, rozhlas i pokračování v sérii CD.Tihle Dobří chlapci (překlad Boni pueri ) totiž nestárnou. Vesele zpívají a jsou pořád líbezní a zanícení pro dosažení vysokého mistrovství. Za svůj úžasný vzestup vděčí hlavnímu sbormistru Pavlu Horákovi ve spolupráci se sbormistrem koncertní skupiny Markem Štrynclem.

Jako drahokam byl do programu letošního hudebního festivalu Foerstrovy dny zasazen Český chlapecký sbor Boni pueri, který s křišťálovou čistotou a libozvukem přednese skladby G. da Palestriny, G. F. Händla, C. Francka, B. Smetany, A. Dvořáka, J. B. Foerstra, sbor ukáže své umění také provedením českých lidových písní. Nezbytným doplňkem programu a jistě nejsilnějším zážitkem bude duchovní píseň českého lidu z 12. století Svatý Václave,výraz národní svatováclavské tradice. Festivalové vystoupení Boni pueri formovala osobní záštita Jeho eminence kardinála Dominika Duky, arcibiskupa pražského, metropolity a primase českého. Pro hudební festival Foerstrovy dny v Libáni velká pocta a současně uznání, že tento festival má návštěvníkům co nabídnout v té nejvyšší kvalitě. S českým chlapeckým sborem Boni pueri se setkáme v sobotu v 15 hodin v barokním kostele sv. Ducha v Libáni. Vstupenky můžete zakoupit v kostele před zahájením koncertu.

Zdeněk Vokurka