Letos se koná již 7. ročník bluegrassového a countryového festivalu Bluegrass na Mlejně opět v areálu Janďourkova Mlýna v Sedlišti u Starých Hradů. Začátek je naplánován na 14. hodinu a posluchači uslyší celkem osm kapel hrající bluegrass jak tradiční, tak i moderní.

První se představí ALBUM z Chomutova, následuje BARBECUE, která posluchače pobaví i vtipnými texty. Kapela RED LEAF přijede z Úštěku, představí především vlastní tvorbou. Další kapela je tradiční a opět s vlastní tvorbou, LUSATIAN GRASS. Z Plzně přijede kapela FRÝDA a COMP., s výbornou hráčkou na dobro. Následuje výborná mladoboleslavská kapela FORK ROAD a hned po nich hřeb večera a hlavní host pražský MONOGRAM. Závěr přehlídky uzavře jablonecká kapela NUDLIČKY.

Festival se odehrává ve dvoře areálu mlýna. V případě nepřízně počasí se akce přesune do prostor mlýna, kde je velký, tzv. „taneční" sál. Stanování je možné v areálu mlýna a při nepříznivém počasí lze přespat v upravených půdních prostorách, kde se nachází cca 40 vojenských postelí.

Domácí pořadatelé pro vás připravili tři druhy piva, včetně nealkoholického, a samozřejmě nealko nápoje. Bude přichystáno i občerstvení, např. guláš, klobásy, sekaná…

Cesta ke mlýnu bude značena směrovými cedulemi od Sobotky, Jičína a Libáně.
V letošním roce patří velké poděkování NADACI ŽIVOT UMĚLCE která podpořila projekt Bluegrass na mlejně. Petr Gärtner