A nejen tak ledajaké. Francouzská komedie Blbec k večeři z pera Francise Vebera je výborným dílem, za což mluví nejen návštěvnost a ohlasy diváků. Na podiu se objeví ve čtvrtek 8. srpna výborní čeští herci z Divadla Bez zábradlí.

Oficiální text k této komedii zní: „V této bláznivé francouzské komedii platí, že kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá a kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp."

Proto si dejte pozor, něž někoho prohlásíte za blbce a budete se chtít bavit na jeho účet. Může se vám stát, že blbcem zůstanete na posměch vy sám." A že to bude opravdu kvalitní podívaná je jisté už při výčtu herců, kteří se na sedmihorském jevišti představí – Václav Vydra, Josef Carda, Rudolf Hrušínský, Veronika Freimanová, Jana Švandová, Zdeněk Žák a Jana Boušková.

„Jde o druhé a zároveň poslední představení letošního ročníku Sedmihorského léta. A není pochyb, že jde o komedii, která opravdu stojí za zhlédnutí. O její kvalitě svědčí i prodejnost vstupenek. Podle ohlasů, které máme, se diváci velmi těší. Kromě díla samotného jsou velkým tahounem také herci, kteří v něm vystupují. Diváci si opět zblízka a při úžasné atmosféře budou moci užít české herecké špičky," dodává za organizátory festivalu Jitka Maděrová.

Jak již bylo zmíněno, Blbec k večeři je na programu 8. srpna od 20 hodin tradičně v areálu společnosti Kinghouse a Motelu Even v Sedmihorkách u Turnova. Po divadle se uskuteční ještě dvě akce. Nejočekávanější koncert letošního léta – legendární německá kapela Alphaville, festival pak ukončí se svými hity Janek Ledecký.

Soutěž o lístky

Chcete získat vstupenky na představení Blbec k večeři? Stačí odpovědět na soutěžní otázku. Letos má festival Sedmihorské léto na programu dvě divadelní představení. Jak se jmenovalo první a kteří herci se v něm představili? Odpovědi posílejte do úterý 6. 8. dvanácti hodin na lidmila.pavlova@denik.cz. Nezapomeňte uvést telefonní číslo, abychom vás mohli informovat o případné výhře

(njt)