Finanční dary:
Partneři – 320 tisíc, drobní dárci – 46 tisíc korun, výtěžek z prodeje v obchůdku – 6 218 Kč, dar šatnářek – 643 korun, dobrovolné vstupné 31 309 korun.
Celková částka pro Apropo – 404 170 korun.

 V sobotu uspořádalo toto občanské sdružení v Masarykově divadle již dvanácté benefiční představení s názvem „Cesty Apropa". Velice zdařilý pořad, který oslovil diváky, se nesl v duchu kočovného života a přiblížil všem letní putovní tábor, na kterém se sešli zdravé i nemocné děti.

V srpnu se totiž Apropáci a jejich kamarádi rozhodli vyzkoušet, jak vypadal cikánský život. Vydali se pěšky na týdenní putování krajinou, což zachytili i na filmu, který mohli diváci zhlédnout v rámci sobotního odpoledne.
Programem provázel komentátor Jan Kovařík, který se vydal společně se svoji babičkou na Honzíkovu cestu, během níž připomněl sobě i divákům čtyři hodnoty, na které by se nemělo zapomínat – odvahu, radost, kamarádství a opravdovost.

Během Honzíkovy cesty mohli přítomní v sále zatleskat vynikajícímu tanečnímu souboru Merci, pak dárcům a hendikepovaným klientům Apropa, kteří se i se svými asistenty převlékli do cikánských úborů a v rámci možností křepčili na jevišti při cikánských písních.

Jan Kovařík během čtyř vstupů zval na pódiu dárce, kteří tu vyměnili šek za dárkovou opletenou lahev a také věštbu kartářky. Nebudeme jmenovat všechny, mezi nejštědřejší patřila firma Seco Group, která věnovala 50 tisíc korun. Od partnerů festivalu tak získalo Apropo celkem 320 tisíc korun, od drobných dárců 46 tisíc, obchůdek v předsálí přinesl zisk 6 218 korun, šatnářky věnovaly 643 korun a 31 309 korun činilo dobrovolné vstupné. 

Ředitelka Jitka Králová měla velkou radost, že se podařilo splnit cíl benefice a poděkoval všem, kteří se vydali s Apropem na jejich cestu. Připomněla, že první benefiční představení v roce 2001 skončilo s výtěžkem 15 tisíc korun. „Cítíme vaši podporu a děkujeme. Díky vám si můžeme dávat konkrétní cíle. Mezi patří i to, že v roce 2014 se občanské sdružení Apropo stane obecně prospěšnou společností a další význačnou novinkou je, že zde nebudou podporovat jen děti, ale také mladé lid od třiceti let a navíc zde budou poskytovat sociální rehabilitace."

Poděkovala i svým kolegům a kolegyním, souboru Mer sí , scénáristce Petře Horvátové a Janu Kovaříkovi. „Na benefici jsme byla pozvána. Jsme tu podruhé, chodím se sem dojímat, radovat. Každý večer je ro mě překvapením a dennší večer byl opravdu vydařený, „řekl nám auditorka Jarmila Novotná. „Letošním pojetím jsem byla překvapena. Večer ve stylu cikánského tance se mi nesmírně líbil, byla jsme nadšená ," chválím benefici Blažena Bohuňovská.

„Program se mi líbil, chodím sem pravidelně,bylo to úžasné," svěřila nám Anna Pavlatová ze Šlikovy Vsi.