Sobotní program byl dopoledne zahájen v areálu Anenských slatinných lázní představením pro lázeňské hosty. Během dne bylo možné v kulturním programu zhlédnout například dechovou hudbu Podzvičinka, vystoupení žáků místních škol, vystoupení jednotlivých folklorních souborů, večer se v areálu zámku představil také Stanislav Hložek.
Zajímavostí sobotního programu byla soutěž, tzv. Polka rallye – závod v polce na 200 metrů ve třech kategoriích kolem zámeckého parku, která se letos konala již poosmé a k festivalu už neodmyslitelně patří.

Celkem 14 souborů

Čtyřdenní akce, která byla zahájena již ve čtvrtek večer, se zúčastnilo celkem 6 zahraničních a 8 českých souborů. Místem vystoupení nebyl pouze Bělohrad, ale také okolní sídla Miletín a Mlázovice, páteční večer zakončilo vystoupení domácích ansámblů v letním kině v Horní Nové Vsi. „Folklorní večer v Miletíně byl nazván Přijďte na pobejtku a uskutečnil se v sále Sousedského domu,“ chválí akci starosta Miletína Miroslav Nosek.

Hořeňák pořadatelem

Hlavním pořadatelem festivalu je již od roku 1975 místní folklorní soubor Hořeňák s více než padesátiletou tradicí. Podle vyjádření uměleckého vedoucího Jindřicha Rychtery akce získala renomé a není lehké vybírat ze souborů, které o účinkování každoročně jeví zájem.
Po nedělní ranní mši ve Fričově muzeu se soubory představily na náměstí K.V. Raise, zlatým hřebem program byl galaprogram v zámeckém parku. Jak byly řešeny jazykové (bez)bariéry, stravovací návyky účastníků a další problémy, dozvíte se na webu.