Letos se představí čtrnáct kolektivů, z nichž šest přijelo ze zahraničí. Návštěvníci se seznámí v zámeckém parku a na dalších místech města s tradičním folklorem Bulharska, Gruzie, Ukrajiny, Izraele a Ruska. Chybět nebude ani oblíbená Polka rallye v areálu zámku, kde si každý ve své kategorii může změřit síly a zatančit polku s vypitím půllitru piva na čas. Souběžně na velkém pódiu vystoupí dechový orchestr Podzvičinka. Už třetím rokem se s kulturním programem představí i děti místní mateřské a základní školy.

Program

Pro pořadatele bylo velmi složité naplánovat program, ubytování a stravování pro čtyři sta osob, o které se po dobu festivalu lázeňské městečko rozroste. „Nejvíce nám zamotaly hlavu dva izraelské soubory, jeden si kladl podmínku, že nemůže z náboženských důvodů vystoupit od pátečního do sobotního večera, a druhý vyžadoval ke stravě pouze ryby a zeleninu. Obě dvě podmínky jsme museli respektovat, což nebyl zrovna jednoduchý úkol,“ uvedla zástupkyně ředitele festivalu Zdeňka Rychterová.
V areálu zámku se návštěvníci setkají i s písničkami a vyprávěním známého zpěváka Stanislava Hložka. Celý festival je doslova nabitý programy, které potrvají až do nedělního odpoledne, kdy bude galaprogramem 33. ročník ukončen.