Předpověď na víkend slibovala krásné, slunečné počasí a to opravdu vyšlo. Na farské zahradě v Chodovicích byly v provozu po celý víkend pouťové atrakce pro všechny generace a v sobotu se ve sportovním areálu U Vagónu od 20 hodin konala pouťová zábava. K poslechu a hlavně k tanci pod širým nebem hrála hudební skupina Pokrok až do druhé hodiny ranní.

I neděle nás vítala sluníčkem. V 9.45 hodin se z kostelní věže rozezněl zvon z roku 1494 a zval spoluobčany na slavnostní poutní mši, kterou poprvé v kostele sv. Bartoloměje v Chodovicích sloužil nový kněz naší farnosti P. Mgr. Filip Janák. Bohatý kulturní program byl zahájen v 13.30 hodin. Pódium za kostelem patřilo nejprve středověké skupině Grál. Připraveno bylo bohaté občerstvení a posezení ve stínu pod stanem.

POHÁDKA O ZVÍŘÁTKÁCH
Plánovaná pohádka divadla Zvonek „Zvířátka a loupežníci" se z důvodu velkého horka přesunula do příjemně chladných prostor kostela, kde děti mohly sledovat příběh o tom, jak zvířátka svojí chytrostí a odvahou přelstila v boji o chaloupku zlé loupežníky.

Když zazvonil zvonec a pohádky byl konec, na pódium opět přišla středověká skupina Grál. Děti se v prostranství kostela nenudily. Mohly se zdarma povozit na dobovém kolotoči a v dřevěné střelnici vyzkoušet svoji šikovnost při střelbě z kuše nebo si v korálkové dílně vyráběly různé „parády" pro radost.

Po 16. hodině se místa v kostele začala plnit posluchači, kteří se už těšili na varhanní koncert pánů Martina Strejce a Petra Strejce a jeho hru na housle. Čekal nás krásný hudební zážitek, za který byli oba odměněni květinou a velkým potleskem.

Po celé odpoledne cestu od kostela na farskou zahradu lemovaly stánky řemeslníků, u kterých bylo možné si koupit něco pro radost i na chuť. Atmosféru jarmarku před kostelem sv. Bartoloměje zpříjemňoval svou hrou flašinetář.

SOUBOR BLSKO
Stalo se moc hezkou tradicí, že tečkou Slavností sv. Bartoloměje je vystoupení našich sousedů z Bílska, kteří každoročně přijíždějí s novou pohádkou. A tak jsme se i letos těšili na Ochotnický divadelní spolek Blsko a jejich pohádku „Čarodějnice Ráta". Prostor za kostelem se zaplnil a všichni se zájmem sledovali dění na pódiu. Děj celé pohádky, vtipné scény a výkony nám již dobře známých herců, kteří na sluníčkem rozpáleném pódiu podali vynikající výkony, byly na závěr právem odměněny velkým potleskem.

A to už byl úplný závěr vydařených, sluníčkem prosvícených Slavností svatého Bartoloměje, kterým letos opravdu počasí přálo. Na závěr bych ještě ráda poděkovala všem, kteří s přípravou a organizací celého víkendu pomáhali. Díky nim se celou akci podařilo zvládnout. A my se na vás budeme těšit zase za rok. Pokud se však budete chtít přijet podívat už dřív, jste k nám do Holovous srdečně zváni. A to na další plánovanou akci, kterou jsou Slavnosti holovouských malináčů. Již 14. ročník se na návsi v Holovousích opět koná v sobotu 1. října odpoledne.    Zlatuše Brádlová