Čeká je bohatý odpolední program plný her a soutěž o sladkosti a drobné ceny. K vidění budou ukázky činnosti a vybavení Policie ČR a HZS Jičín, dynamická ukázka práce příslušníků Vězeňské služby ČR z Věznice Valdice, seskok parašutistů, vystoupení hudebních a tanečních skupin, ukázka miniházené. Hlavním bodem programu budou dvě vystoupení skupiny Maxim Turbulenc a tradiční diskotéka na závěr. Občerstvení bude pro všechny účastníky zajištěno .

Třebnouševes – Obec pořádá a srdečně zve na dětský den. Uskuteční se v sobotu 30. května od 15 hodin na místním koupališti. Nejprve je na programu sportovní odpoledne s odměnou, od 17 hodin následuje dětská diskotéka.

Úbislavice – TJ Sokol Úbislavice pořádá v sobotu 30. května na tradiční dětské odpoledne plné soutěží a her. Začátek od 14.30 hod. na hřišti.
Občerstvení zajištěno.

Jičín/Sedličky – Pojďte s námi oživovat svět starých, rezavých a zapomenutých věcí … Dětské haraburdění v lodžii se připravuje na sobotu 30. května v lodžii. 13 – 18 hodin – HARABURDÍLNY – výroba loutek, objektů, brouků, hudebních nástrojů a důležitých nesmyslů ze šrotu a odpadků
ReCIRKUS HARABURDÍ – slavnostní představení výtvorů i netvorů z dílen ve společném bláznivém kabaretu
Hlavní haraburďáci vás zasvětí do umění pracovat
se starými a vyhozenými věcmi a vdechovat jim nový život
Jarda „Traband" SVOBODA
Jarda KOŘÁN, Tereza BENEŠOVÁ, Ondřej JANOUŠEK,
René VITVAR, Kateřina HADRAVOVÁ, Tomáš BĚHAL a další.
Doprovodný program: PLECHOVÉ POHÁDKY – Divadlo Kordula, MECHANICKÝ CIRKUS Dagmar Urbánkové, CIRKUS V HLAVĚ
20.00 TRABANDITA V LODŽII
vernisáž výstavy Jardy Svobody v CAFÉ LOGGIE s minikoncertem.

Nová Paka – Na sobotu 30. května jsme jako dárek ke dni dětí připravili pestrobarevné hraní na dvorečku. Děti se mohou těšit na skákací hrad, hry, korálkovou dílničku Lady Včelákové a v 16 h. LS Rolnička zahraje dětem pohádku O perníkové chaloupce. Občerstvení zajištěno, akce se koná v malém sále a na dvorku .

Kopidlno – Autoklub Kopidlno v AČR pořádá v sobotu 30. května sportovní odpoledne pro děti i dospělé. Sraz je v 16 hodin v areálu Autoklubu.

Lomnice nad Popelkou – V rámci 11. ročníku Zámeckých hudebních sobot se uskuteční v sobotu 30. května Dětská zámecká hudební sobota, a to od 13 do 17 hodin. pro děti, rodiče, prarodiče, veřejnost. Oslava dne dětí zahrnuje společné tancování, vyrábění, muzicírování, výstavu dětských fotografií, vystoupení kytaristů, mažoretek, flétnistů, moderních tanečnic. 14:45 hodin – Jedinečné a originální veřejné bubnování poprvé v našem městě. Jedinečný projekt – Velké lomnické bubnování pro 200 lidí. Účastníci si zahrají společně pod vedením „profesionálního" dirigenta na přivezené bubny. Zámecký jarmark se koná od 12 do 16 hodin, loutková pohádka od 16.15 do 17 hodin. Celá akce se koná na zámeckém nádvoří, v případě nepříznivého počasí v prostorách zámku.

Markvartice – Loutkové divadlo Martínek vás zve na představení pohádky Skákavá princezna, loutkový muzikál o začarované princezně Jarmilce a putování prince Jiřího za zrušením kouzla, v sobotu 30. května ve 14 hodin v hostinci u Markvarta.

Jičíněves – Dětský den se uskuteční v sobotu 30. května od 9 hodin na místním fotbalovém hřišti.

Tetín – Uvař, přijď a ochutnej aneb Tetínské mlsání. Pokud se v kuchyni cítíte jako doma, je tato akce určená právě vám. V neděli 31. května v rámci oslav dne dětí si můžete v prostorách před místním fotbalovým hřištěm postavit svůj stolek, vystavit své dobroty a začít prodávat. Určitě se mezi námi najdou kuchaři a kuchařky, kteří se nebojí pochlubit se svými dobrotami a postavit se za své mňamky – sladké, slané, pečené, dušené i vařené. email:marcela.cervenkova@centrum.cz

Nová Paka – Společnost ENIKA.CZ slaví 25 let a při této příležitosti jste zváni na den otevřených dveří.
Rodiče i děti budou vítáni v neděli 31. května na dětském dni. Budou mít také ojedinělou příležitost k prohlídce areálu společnosti. Přijďte do objektu firmy na Vlkově v neděli mezi 10. a 15 hodinou.

Vršce – Obec pořádá v sobotu 30. května na hřišti Hlíňák dětský den, v programu jsou zařazeny soutěže, hudba i občerstvení.

SobotkaV neděli 31. května zveme na prohlídku zámku Humprechtu zvídavé děti, rodiče, prarodiče a další příbuzné. K nadcházejícímu Mezinárodnímu dni dětí budou mít právě děti do 12 let vstup zdarma.

Štikov – Hotel Štikov připravuje na posledního května dětský den. Bude zahájen ve 13.30 hodin a od 14 hodin pokračuje zábavnými programem pro děti. Vosa jede, atrakce a mnoho dalšího …

Valdice - Obec a mateřská škola se základní pořádají dětský den, a to ve čtvrtek 4. června od 16 hodin na místním fotbalovém hřišti. Vítány jsou malé námořnice a námořníci. Program: sportovní soutěže, zábavný program, odměny, občerstvení zajištěno.

Miletín – Zveme všechny na tradiční akci pro děti plnou her a zábavy, tentokrát na městském dvoře u trafiky.
Akci pořádá obec a místní organizace v sobotu 6. června v areálu kempu od 14 hodin.