VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

14.4.2018

Novopacké muzeum si připomíná 110 let vzniku

Nová Paka /FOTO/ - Městské muzeum v Nové Pace si letos připomíná 110 let od svého založení.

14.4.2018

Konírna plná koní a zážitků

Jičín /FOTO/ - Koordinátor výstavy Matěj Forman ve spolupráci s dalšími výtvarníky Terezou Komárkovou, Martinem a Renatou Lhotákovými, Pavlem Mackem, Irenou Vodákovou, Janou Paulovou, Andreou a Josefem Sodomkovými, Barkou Zichovou, Terezou Vostradovskou, Veronikou Podzimkovou, Kamilou Spěvákovou, Barbel Hagge a dalšími zabydleli prostor bývalé konírny jičínského zámku nepřeberným množstvím příběhů zakletých v divadelních dekoracích, loutkách, nápaditých předmětech a hrách.

13.4.2018

Hybohledy a jiné v jičínském zámku

Jičín - Vyprávěl Matěj Forman, když otvíral ve čtvrtek 12. dubna v jičínské galerii Konirnu imaginární, že s takovouhle výstavou jsou potíže. Stěžovaly si pracovnice v Roztokách, kde byla podobná výstava, že nemohly dostat děti domů, když chtěly večer zavřít.

13.4.2018

Po stopách něžného muže se vydá Divadlo Tramtarie

Nová Paka - V rámci desátého ročníku divadelního festivalu S úsměvem jde všechno líp se publikum v pátek může těšit na novou autorskou hru Vladislava Kracíka.

12.4.2018

Výlet do fantazie. Hlavní výstava roku se zabydlela v konírně

Jičín - Zámecká galerie v pátek ožije novou výstavou Konírna imaginární. Návštěvníkům všech generací se zde odkryje tajuplný divadelní a výtvarný svět.

7.4.2018

Pimprlata! Loutkářské řemeslo v rukách umělecky nadaných dětí

Hořice /FOTO/ - Galerie plastik letošní návštěvní sezonu zahájila výstavou Pimprlata.

6.4.2018

Foerster zazpívá společně s hradeckým sborem Smetana

Jičín - V sobotu 7. dubna vystoupí Smíšený pěvecký sbor Foerster z Jičína na společném jarním koncertu s královéhradeckým Smíšeným pěveckým sborem Smetana.

5.4.2018

Za tajemstvím energetiků

Nová Paka - V útulných prostorách Gernatova domu můžete do 27. dubna prohlížet zajímavé kroniky energetiků. Více o nich vypráví Josef Hlubuček.

5.4.2018

Lidé na plátně. Malíři vystavují portréty

Nová Paka - V malém sále MKS můžete dnes navštívit Pracovní vernisáž portrétů.

28.3.2018

Stvoření světa není jen o ráji. Diváky dojímá k slzám

Jičín - V krátkém časovém rozmezí jičínská umělecká škola vystupuje v Masarykově divadle v Jičíně s druhým originálním muzikálem. O zrození Stvoření světa jsme si povídali s ředitelkou ZUŠ Jaroslavou Komárkovou.

26.3.2018

Přípravy před premiérou vrcholí. Generálka nového muzikálu Stvoření světa

Jičín - V orchestřišti Masarykova divadla třiapadesát muzikantů a jedna dirigentka v červené blůze, kterou je slyšet ze všech nejvíc. Při tom se herci musí srovnat tak, aby na všechny bylo vidět i je slyšet. To je někdy těžký úkol. Každá učitelka si hájí svůj tým.

24.3.2018

Tradiční jarmark připomněl, že jsou Velikonoce za dveřmi

Lázně Bělohrad - V jarní atmosféře se nesl tradiční Velikonoční jarmark, který se konal v zámeckém parku.

24.3.2018

Dobrodružná Noc s Andersenem. Děti přespaly v knihovně

Nová Paka - Tradiční březnovou knihovnickou akcí je Noc s Andersenem. Novopacká knihovna se projektu na podporu dětského čtenářství účastní od jeho vzniku, a tak místní děti dostaly příležitost prožít nevšední dobrodružství již po osmnácté.

24.3.2018

Malí školáci recitovali v Libuni

Libuň - V místní sokolovně se uskutečnil první ročník recitační soutěže Libuňská básnička. Zúčastnili se všichni žáci prvního stupně místní základní školy. Pořadí posuzovala tříčlenná porota.

15.3.2018

Čáry, máry, magie a kouzla. Jak to ti kouzelníci vlastně dělají?

Nová Paka - Vtipný moderátor Roman Benýšek rozpohyboval bránice návštěvníků středeční magické šou v městském kulturním středisku od prvních minut.

14.3.2018

V sále budou šlehat plameny, zasáhne kouzelnice Wendy?

Nová Paka - Dříve se kouzelníci učili řemeslu od svých předků nebo kolegů, dnes se můžete stát mágem prostřednictvím počítače. Bohužel, za kvalitu výkonů už nikdo neručí.

9.3.2018

Herečka Zdenka Procházková bude vzpomínat na Čapky

Libáň - Populární herečka Zdenka Procházková provede posluchače svými osobními vzpomínkami na Karla a Josefa Čapkovy i na Olgu Scheinpflugovou.

9.3.2018

Santini a východní Čechy

Lázně Bělohrad - V místní knihovně se v pátek od 18 hodin koná přednáška o pozoruhodném díle Jana Blažeje Santiniho-Aichel.

8.3.2018

Hudební pocta Karlu Halířovi

Nová Paka - Klasická hudba se rozezní novopackým hotelem Centrál ve čtvrtek v 19 hodin.

6.3.2018

Tradiční masopust ve Střevači

Jičínsko - Masopustní veselí si i přes mrazivé počasí o víkendu užili obyvatelé Střevače.

4.3.2018

Všeň láká na obrazy

Všeň - Galerie Český ráj pořádá 9. března od 17 hodin vernisáž obrazů mladé autorky Barbory Kuňákové.

4.3.2018

Zimní krajiny podle malířky Evy Hnykové

Kopidlno /FOTO/ - Krásou zimní krajiny se můžete nechat očarovat na výstavě obrazů Evy Hnykové, která byla zahájena v kopidlenském Kulturním a vzdělávacím centru.

3.3.2018

Do konce března můžete hlasovat pro Šarmantní osobnost roku

Hradec Králové - Do konce března můžete hlasovat ve dvaadvacátém ročníku ankety Českého rozhlasu Šarmantní osobnost roku.

3.3.2018

Nechte k sobě promluvit obrazy

Kopidlno - V sobotu se na malé scéně v Kulturním a vzdělávacím centru koná od 14 hodin slavnostní vernisáž obrazů výtvarnice Evy Hnykové.

2.3.2018

Kdo obývá Český ráj? Kniha odpoví

Sobotka - Městská knihovna v Sobotce v pátek od 18 hodin pořádá křest nové knihy Ptáci skalních měst Českého ráje.

25.2.2018

Jivínského Štefana převzali manželé Tomíčkovi a ZŠ Na Daliborce

Hořice - Tradiční předávání ocenění za kulturní činnost na Jičínsku ovládly Hořice. S úspěchem se zhostily pořádání dva a dvacátého ročníku Jivínského Štefana a dvě dřevěné sošky z dílny manželů Lhotákových ocenily zdejší aktivitu na poli kulturního dění.

11.2.2018

Tradiční masky, tanec i muzika. Hořice ožily masopustním veselím

Hořice /FOTO/ - Druhý Zámecký masopust navázal na úspěch loňského, kdy se o znovuzavedení starobylého zvyku zasloužil místní spolek Strozzi.

5.2.2018

FOTO: Muzikanti pilují Stvoření světa

Jičín - Místo lyží a sáněk se žáci jičínské základní umělecké školy o víkendu chopili svých nástrojů.

29.1.2018

Hořický zámecký masopust podruhé

Jičínsko - Svátkem Tří králů skončil čas vánoční a začalo období masopustu, plesů, lidových veselic, zábavy a dobrého jídla, které potrvá až do Popeleční středy, jež v letošním roce připadá na 14. únor.

26.1.2018

OBRAZEM: Sladké mámení v novopackém muzeu

Nová Paka - Městské muzeum v Nové Pace zahájilo v Suchardově domě výstavu Sladký život čokolády aneb hořkosladký příběh čokolády.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT