VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

12.8.2018

OBRAZEM: Festival Kočí v Chotči se vypravil za jelenem

Choteč /FOTO/ - Poetický hudebně-divadelní festival Kočí v Chotči okouzlil a pobavil po kultuře dychtící návštěvníky i letos. Spatřili i bílého jelena, který k nim vznešeně přikráčel z lesa.

11.8.2018

Choteč se chystá najít jelena. Festival je v plném proudu

Choteč - Obec nedaleko Jičína od od pátku žije 23. ročníkem hudebně-divadelního festivalu Kočí v Chotči, který tentokrát nese podtitul „jelen s n í“.

10.8.2018

Březovice, Lhotka a Buštěhrad oslavují 700 let výstavou

Březovice - V obecním domku u kuželny se můžete podívat na výstavu, která mapuje historii i současnost Březovic, Lhotky a Buštěhradu.

10.8.2018

Indiánský příběh ožije v Lodžii

Jičín - V pátek je ve Valdštejnské lodžii od 20 hodin na programu dramatizace velice populární stejnojmenné knížky o malém indiánovi jménem Malý strom z kmene Čerokí, který se po smrti svých rodičů dostane ke svéráznému dědečkovi a moudré babičce.

9.8.2018

Umělec Jaroslav Krepčík zblízka

Hořice - Od čtvrtečního podvečera si můžete rozšířit kulturní obzory a osvěžit svoji mysl dávkou umění.

9.8.2018

Řádnou porci bluegrassu si v sobotu vychutnáte v Kopidlně

Kopidlno - V sobotu 11. srpna se Kopidlnem opět rozezní bluegrassová muzika při pátém ročníku festivalu Memoriálu Honzy Macáka.

6.8.2018

Kresby vyprávějí příběhy v železnickém muzeu

Železnice - Když otvírala v sobotu 4. srpna Natálka Krzysztalowská v železnickém muzeu výstavu svých kreseb, měla bílou blůzu a bílou sukni. Protože k jemným kresbám se to hodí. Pro teorii měla kurátora Pavla Šejna a ten měl zase modrou košili.

5.8.2018

Tomáš Mašek a podložený klavír

Jičín - Tomáš Mašek se špatně fotí. Jeho asi moderní vlasy, jmenují se asi kštice, zakrývají obličej. Ale hlavně, že je slyšet. A je vidět jeho nástroj.

3.8.2018

Divadelní inscenace po širým nebem vás pobaví v Bažantnici

Lázně Bělohrad - Letošní inscenace pod širým nebem k půvabném prostředí bělohradské Bažantnice zahájí divadelní komedie Jakuba Zindulky.

3.8.2018

Podpořte festival a získejte odměnu

Jičín - Kampaň na podporu kulturní události Lodžie World Fest je za polovinou stejně jako cílová částka.

3.8.2018

Koncert uprostřed vinohradu

Železnice - Pop, folk a country zazní ve vinohradu kavárny Café terasy v Železnici v pátek od 19 hodin.

1.8.2018

Srpen zpestří několik hudebních festivalů

Královéhradecko - Pokud nevíte, jak si užít zbytek prázdnin na Královéhradecku, vsaďte na hudební festivaly. Těšit se mohou fanoušci hip hopu, metalu, ale i folkloru či vážné hudby.

25.7.2018

Festival Kočí v Chotči vypukne 10. a 11. srpna

Choteč - Démonická hudba Varhana Orchestroviče Bauera, dechový nářez kapely Tygroo nebo loutkový příběh Dlouhý, Široký a Bystrozraký bude na programu festivalu Kočí v Chotči. Dvoudenní hudebně-divadelní festival v Chotči u Jičína začne v pátek 10. srpna.

22.7.2018

The Legends Rock Fest bavil fanoušky i v sobotu

Hořice /FOTO/ - Druhý festivalový den pod Masarykovou věží samostatnosti přichystal pro tisíce rockerů nabitý program. Atmosféra plná energie pulsovala sedmým ročníkem The Legends Rockfestu až do nočních hodin.

22.7.2018

Dvacátý ročník festivalu Pod Hůrou přivítal folkové stálice

Lázně Bělohrad /FOTO/ - Jubilejním ročníkem country festivalu Pod Hůrou v sobotu ožil zámecký park. Oblíbená hudební akce, kterou již 19 let uvádí Mirek Ošanec, si stále zachovává svoji nenapodobitelnou komorní atmosféru a domácí pohodu.

21.7.2018

Koncert k oslavě první republiky

Lomnice nad Popelkou - V rámci 24. ročníku hudebně dramatického festivalu Lomnické kulturní léto si v sobotu 21. července od 19.30 hodin nenechte ujít Československý koncert k oslavě první republiky.

21.7.2018

Pivní slavnosti v Mladějově

Mladějov - V sobotu v 15 hodin vypukne 24. ročník Pivních slavností Mladějov.

21.7.2018

Vernisáž může začít! Galerie v Bukvici přivítá novou výstavu

Bukvice - Oleje a grafiky Petry Albrechtové v Bukvici.

21.7.2018

Šílenosti přilákaly prodavače z Moskvy i partičku z Hongkongu

Trutnov - Obscénní a extrémní divadlo loni přitáhlo na trutnovské Bojiště zástupce 65 národností. Rovněž letos skládá mozaiku účastníků jubilejního 20. ročníku nejtvrdšího hudebního festivalu pestrá národnostní paleta.

21.7.2018

Pod věží to vře! Rockfest je v plném proudu

Hořice /FOTO/ - Kultovní místo u Masarykovy věže samostatnosti se již posedmé stává dějištěm The Legends Rockfestu.

20.7.2018

Filmové zážitky pod širým nebem vás čekají v Jičíně

Jičín - Letní kino v Zámecké zahradě zahajuje sérii filmových projekcí dnes po setmění českým snímkem Po strništi bos. Promítání začíná vždy ve 21.30 hodin.

20.7.2018

Letní parket ve Výravě ovládne skotská legenda Nazareth

Výrava - Na Letním parketu Výrava si v pátek návštěvníci užijí pořádnou dávku hudby. Organizátoři pro ně přichystali vystoupení hned čtyř kapel. Hvězdou večera bude skotská legenda Nazareth.

20.7.2018

Rockové legendy míří pod věž

Hořice - V pátek se v 15 hodin otevírají brány areálu pod Masarykovou věží samostatnosti, kde se až do sobotní noci můžete těšit na legendární kapely české rockové scény.

19.7.2018

Koncert k oslavě první republiky

Lomnice nad Popelkou - V rámci 24. ročníku hudebně dramatického festivalu Lomnické kulturní léto si v sobotu 21. července od 19.30 hodin nenechte ujít Československý koncert k oslavě první republiky.

19.7.2018

V Sedmihorkách hraje Spirituál Kvintet

Sedmihorky - Hudební a divadelní Sedmihorské léto probíhá každoročně v samostatných termínech od června do srpna. Za sebou má už tři úspěšné akce, na kterých diváci zažili velké osobnosti. Ivan Trojan, Matěj Hádek, Tomáš Klus či Karel Markytán jsou jen zlomkem z nich.

19.7.2018

Filmové zážitky pod širým nebem vás čekají od pátku v Jičíně

Jičín - Letní kino v Zámecké zahradě zahajuje sérii filmových projekcí dnes po setmění českým snímkem Po strništi bos. Promítání začíná vždy ve 21.30 hodin.

18.7.2018

Klus, Lenny i Mládek. Hrady CZ lákají na rozmanitý program

Kunětická hora – Známá jména české i slovenské hudební scény se v pátek a v sobotu představí na pastvinách pod hradem Kunětická hora, kde se bude konat tradiční festival Hrady CZ. Vystoupí například Divokej Bill, Škwor nebo Pražský výběr.

18.7.2018

Jubilejního country festivalu Pod Hůrou se dočkáte v sobotu

Lázně Bělohrad - Dvacátým ročníkem country festivalu Pod Hůrou ožije v sobotu od 14 hodin zámecký park v Lázních Bělohradu.

18.7.2018

Park pulsoval romskou hudbou

Jičín - Koncert Jana Bendiga přilákal do zámeckého parku mnoho jeho příznivců a především fanynek. Na pódium přivedl i novou chlapeckou kapelu Roma Boyz, které dělá producenta.

17.7.2018

Sedmý Rockfest se žene do Hořic

Hořice - The Legends Rockfest vypukne v areálu pod Masarykovou věží samostatnosti v pátek 20. července.

16.7.2018

OBRAZEM: Libuň patřila sochařům s motorovou pilou

Libuň - Víkend na statku u Novotných patřil již třetímu ročníku Libuneckého dřevosochání.

16.7.2018

Václav Žmolík představil svou publikaci na Šolcově statku

Sobotka - V neděli odpoledne se uskutečnila na Šolcově statku v Sobotce beseda s publicistou a známým rozhlasovým a televizním moderátorem Václavem Žmolíkem.

13.7.2018

OBRAZEM: Za uměním modelářů

Nová Paka /FOTO/ - U příležitosti 60. výročí založení Automodelářského klubu v Nové Pace byla v pátek v Suchardově domě otevřena výstava Modely aut 2018.

12.7.2018

Divadelní hra pod širým nebem

Nová Paka - Kdo se bojí postele? Komedie v podání divadla Artur Praha se odehraje ve čtvrek od 19.30 hodin v novopackém lesoparku.

11.7.2018

The Legends Rockfest: posedmé pod hořickým nebem

Hořice - Letošní The Legends Rockfest již zná svůj časový rozpis a zve i na doprovodné akce. Festivalová dramaturgie vsadila na nejvýraznější jména české tvrdé muziky jako Arakain a Visací zámek, energickou show předvedou Limetal či Dymytry. I letos přijedou někteří pravidelní účinkující – Doga, Harlej, Alkehol, Komunál, Traktor, nově se představí Trautenberk.

5.7.2018

Hrajte o vstupenky na koncert Vanua 2!

Královéhradecko, Kostelec nad Orlicí /SOUTĚŽ/ - Soutěžní otázka zní: Odkud pochází zpěvák a kytarista kapely Vanua 2 Yannick Tevi? Odpověď najdete na třeba na webové adrese www.zamekkostelecno.cz. Své odpovědi pište na e-mail: jana.ruzickova@vlmedia.cz do pátku 13. července.

1.7.2018

Folk, rock, sochy a za humny Klus

Jičínsko – Čas prázdnin, pro někoho naplněný nádherným nicneděláním, nastal. Pokud si ho hodláte zpestřit kulturními zážitky, Jičínsko je nachystáno s pořádnou porcí projektů.

1.7.2018

OBRAZEM: Kovači zazpíval Václav Neckář

Kovač - Obec v sobotu oslavila 700 let od svého založení.

29.6.2018

Pecka! V pátek vypukne benefiční festival hudby a divadla

Pecka – Hrad Pecka se od pátku 29. 6. stává dějištěm již 16. ročníku benefičního festivalu hudby a divadla. Program nabízející rozmanité hudební žánry, které návštěvníky rozhodně nenechají jen tak sedět, začíná v 18.30.

24.6.2018

Šrámkova Sobotka a Čas v nás

Sobotka - 62. Šrámkova Sobotka: Čas v nás a v jazyce, Jaromír Typlt nebo dílna s Olgou Walló.

24.6.2018

OBRAZEM: Na náměstí vystoupil soubor z Polska

Jičín - Polský soubor nabídl přihlížejícím své vystoupení na jičínském Žižkově náměstí.

24.6.2018

Verne by měl radost

Jičín /FOTO/ - Jistě byla mnohokrát jeho Kniha Cesta kolem světa za 80 dní přepracována pro film, divadlo, i jiná media. Ale tak pěkně, jako se to povedlo jičínskému divadlu Kula to nepředvedl nikdo. Divadlo Kula je divadlo herců s postižením. Existuje při jičínském K-klubu už čtrnáct roků a Cesta je jeho sedmým představením.

23.6.2018

Začátek léta s muzikou a tancem

Jičín /FOTO/ - Programů jičínského Svátku hudby bylo celkem dvanáct, hrálo, zpívalo a tančilo se na sedmi místech. Od synagogy až po Lodžii. Nebylo možné všechno stíhat, nebylo to ani účelem. Proto výběr:

22.6.2018

Srdce Hradce začíná tepat divadlem

Hradec Králové - Oblíbený festival Divadlo evropských regionů startuje už v pátek. První den přinese hru z Kosova, obří loutky i brněnské komiky.

22.6.2018

První ochutnávka Hudebního léta

Nová Paka - Letní podvečery bude i letos zpříjemňovat festival Podkrkonošské hudební léto. První z deseti koncertů, které se postupně až do 8. září uskuteční na několika krásných místech kraje, můžete slyšet již v pátek.

22.6.2018

28. ročník festivalu Jičín - město pohádky bude pod záštitou skladatele

Jičín - Pohádkové čarobejlí z Krkonoš a Podkrkonoší - 28. ročník festivalu Jičín - město pohádky se uskuteční ve dnech 12. až 16. září.

17.6.2018

Barevné kroje, lidové písně a tance. Lázeňské město žilo folklorním festivalem

Lázně Bělohrad - Po pět dní žilo město již 44. ročníkem Mezinárodního folklorního festivalu Pod Zvičinou.

23.5.2018

Herečka Marie Tomášová se stane hostem pořadu Má vlast

Libáň - Věřit napsaným slovům, tak zní název středečního programu z cyklu Má vlast, kterým si Libáň připomíná sté výročí založení republiky.

23.5.2018

Náročné Valdštejnské slavnosti

Jičín - To se nedá zvládnout, absolvovat celé Valdštejnské slavnosti a náležitě vychutnat, prožít, zažít. Jen pár proChorovo poznámek:

23.5.2018

Eliška Balzerová pobaví publikum

Jičín - Hru Můj báječný rozvod si nenechte ujít ve středu od 18 hodin v Masarykově divadle.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT