VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 13:14

Srdce Hradce začíná tepat divadlem

Hradec Králové - Oblíbený festival Divadlo evropských regionů startuje už v pátek. První den přinese hru z Kosova, obří loutky i brněnské komiky.

včera 12:23

První ochutnávka Hudebního léta

Nová Paka - Letní podvečery bude i letos zpříjemňovat festival Podkrkonošské hudební léto. První z deseti koncertů, které se postupně až do 8. září uskuteční na několika krásných místech kraje, můžete slyšet již v pátek.

včera 06:26

28. ročník festivalu Jičín - město pohádky bude pod záštitou skladatele

Jičín - Pohádkové čarobejlí z Krkonoš a Podkrkonoší - 28. ročník festivalu Jičín - město pohádky se uskuteční ve dnech 12. až 16. září.

17.6.2018

Barevné kroje, lidové písně a tance. Lázeňské město žilo folklorním festivalem

Lázně Bělohrad - Po pět dní žilo město již 44. ročníkem Mezinárodního folklorního festivalu Pod Zvičinou.

23.5.2018

Herečka Marie Tomášová se stane hostem pořadu Má vlast

Libáň - Věřit napsaným slovům, tak zní název středečního programu z cyklu Má vlast, kterým si Libáň připomíná sté výročí založení republiky.

23.5.2018

Náročné Valdštejnské slavnosti

Jičín - To se nedá zvládnout, absolvovat celé Valdštejnské slavnosti a náležitě vychutnat, prožít, zažít. Jen pár proChorovo poznámek:

23.5.2018

Eliška Balzerová pobaví publikum

Jičín - Hru Můj báječný rozvod si nenechte ujít ve středu od 18 hodin v Masarykově divadle.

20.5.2018

První jičínská Slam Poetry exhibice

Jičín - V pátek 25. května od 19 hodin se ve středisku volného času K-Klub uskuteční historicky první jičínská Slam Poetry exhibice pro širší veřejnost.

19.5.2018

Houslový recitál dojme v Libáni

Libáň - V sobotu se v rámci hudebního projektu Libáňský hudební máj - Foersterovy dny můžete od 19 hodin těšit na Houslový recitál Josefa Špačka.

19.5.2018

OBRAZEM: Muzejní noc v Nové Pace

Nová Paka - V pátek se v rámci Muzejní noci otevřely veřejnosti novopacký Suchardův dům, Klenotnice drahých kamenů a roubenka.

13.5.2018

Malířka, která špatně vidí, vystavuje v Bukvici

Bukvice - Zuzana Špačková zahájila svou výstavu 12. května v Bukvici se žehličkou v ruce.

10.5.2018

Noc literatury v Jičíně

Jičín - Ve středu 8. května v podvečer chodili po Jičíně jednotlivci či skupinky, zajímavé je, že převážně ženy. Přesouvaly se mezi místy, kde se četlo v rámci Noci literatury 2018. Radujme se, že si v Jičíně čteme, když v Moskvě jezdí tanky.

8.5.2018

Do Libáně přichází božský Amadeus

Libáň - Tento týden se otevře první stránka 18.ročníku hudebního festivalu Libáňský hudební máj – Foerstrovy dny 2018.

7.5.2018

Šolcův statek v Sobotce žije uměním

Sobotka - Dobrý zvyk, zahajovat sezónu na 1. máje. Tak to na Šolcově statku v Sobotce bývá. Pan hospodář Jan Samšiňák umí to s humorem a zařídí k tomu dobré osvětlení shora. Nu, přiznejme, trochu foukalo, ale umění bylo zato tuplované.

7.5.2018

Jaká bude Hudba z Ráje?

Sobotka - Kulturní život v Českém ráji obohatí nový hudební festival. Jeho zakladatel, rozhlasový a televizní moderátor a publicista Václav Žmolík mu dal název Hudba z Ráje.

4.5.2018

Jan Gemrot a Matouš Háša. Umělci promlouvající precizností

Hořice /FOTO/ - Aktuální výstava v Galerii plastik představuje díla dvou nepřehlédnutelných osobností současného moderního umění - malíře Jana Gemrota a sochaře Matouše Háši.

4.5.2018

Jelení pán a prase v Lodžii

Jičín - Kdo přišel v pondělí 30. dubna do Valdštejnské lodžie na svátek Čarodění, byl záhy odchycen vypravěči. Ti mu pověděli a zahráli příběh Jeleního pána. Neměl to lehké, skončil zakletý, podobně jako divoké prase, ve sklepení.

3.5.2018

Festivalovou pohodu a rozmanité hudební žánry slibuje i Jičínsko

Jičínsko - Na Jičínsku se chystá celá řada tradičních i osobitých festivalů, které návštěvníkům všech generací nabídnou pestrou škálu hudebních žánrů a kulturních zážitků. Na který vyrazíte vy?

3.5.2018

Noc literatury pohltí i Jičín

Jičín - Devátého května proběhne od 18 hodin již čtvrtý ročník Noci literatury.

27.4.2018

Tomáš Klus roztleskal vězně

Valdice - Ve valdické věznici zpíval zdejším odsouzeným Tomáš Klus v rámci jeho turné třemi věznicemi - plzeňskými Bory, Věznicí Valdice a ženskou věznici ve Světle nad Sázavou, kam zamíří v pondělí.

25.4.2018

Žena a rakovina prsu. Citlivé téma očima mladých fotografů

Hořice - V pondělí se na radnici uskutečnila vernisáž výstavy uměleckých fotografií s námětem ženských aktů poznamenaných rakovinou prsu.

23.4.2018

Výstava, která vám nedá spát

Hořice - Galerie plastik v sobotu 28. dubna od 15 hodin zahájí výstavu obrazů Jana Gemrota, absolventa klasické malby na AVU v Praze, a soch Matouše Háši, absolventa SPŠKS v Hořicích a studenta figurálního sochařství a medaile na pražské AVU.

22.4.2018

FOTO: Talent a radost z umění na Lomnickém hudebním jaru

Lomnice - Město Lomnice nad Popelkou ožilo již 24. ročníkem mezinárodního festivalu hudby, tance a zpěvu pro děti a mládež do 26ti let.

14.4.2018

Novopacké muzeum si připomíná 110 let vzniku

Nová Paka /FOTO/ - Městské muzeum v Nové Pace si letos připomíná 110 let od svého založení.

14.4.2018

Konírna plná koní a zážitků

Jičín /FOTO/ - Koordinátor výstavy Matěj Forman ve spolupráci s dalšími výtvarníky Terezou Komárkovou, Martinem a Renatou Lhotákovými, Pavlem Mackem, Irenou Vodákovou, Janou Paulovou, Andreou a Josefem Sodomkovými, Barkou Zichovou, Terezou Vostradovskou, Veronikou Podzimkovou, Kamilou Spěvákovou, Barbel Hagge a dalšími zabydleli prostor bývalé konírny jičínského zámku nepřeberným množstvím příběhů zakletých v divadelních dekoracích, loutkách, nápaditých předmětech a hrách.

13.4.2018

Hybohledy a jiné v jičínském zámku

Jičín - Vyprávěl Matěj Forman, když otvíral ve čtvrtek 12. dubna v jičínské galerii Konirnu imaginární, že s takovouhle výstavou jsou potíže. Stěžovaly si pracovnice v Roztokách, kde byla podobná výstava, že nemohly dostat děti domů, když chtěly večer zavřít.

13.4.2018

Po stopách něžného muže se vydá Divadlo Tramtarie

Nová Paka - V rámci desátého ročníku divadelního festivalu S úsměvem jde všechno líp se publikum v pátek může těšit na novou autorskou hru Vladislava Kracíka.

12.4.2018

Výlet do fantazie. Hlavní výstava roku se zabydlela v konírně

Jičín - Zámecká galerie v pátek ožije novou výstavou Konírna imaginární. Návštěvníkům všech generací se zde odkryje tajuplný divadelní a výtvarný svět.

7.4.2018

Pimprlata! Loutkářské řemeslo v rukách umělecky nadaných dětí

Hořice /FOTO/ - Galerie plastik letošní návštěvní sezonu zahájila výstavou Pimprlata.

6.4.2018

Foerster zazpívá společně s hradeckým sborem Smetana

Jičín - V sobotu 7. dubna vystoupí Smíšený pěvecký sbor Foerster z Jičína na společném jarním koncertu s královéhradeckým Smíšeným pěveckým sborem Smetana.

5.4.2018

Za tajemstvím energetiků

Nová Paka - V útulných prostorách Gernatova domu můžete do 27. dubna prohlížet zajímavé kroniky energetiků. Více o nich vypráví Josef Hlubuček.

5.4.2018

Lidé na plátně. Malíři vystavují portréty

Nová Paka - V malém sále MKS můžete dnes navštívit Pracovní vernisáž portrétů.

28.3.2018

Stvoření světa není jen o ráji. Diváky dojímá k slzám

Jičín - V krátkém časovém rozmezí jičínská umělecká škola vystupuje v Masarykově divadle v Jičíně s druhým originálním muzikálem. O zrození Stvoření světa jsme si povídali s ředitelkou ZUŠ Jaroslavou Komárkovou.

26.3.2018

Přípravy před premiérou vrcholí. Generálka nového muzikálu Stvoření světa

Jičín - V orchestřišti Masarykova divadla třiapadesát muzikantů a jedna dirigentka v červené blůze, kterou je slyšet ze všech nejvíc. Při tom se herci musí srovnat tak, aby na všechny bylo vidět i je slyšet. To je někdy těžký úkol. Každá učitelka si hájí svůj tým.

24.3.2018

Tradiční jarmark připomněl, že jsou Velikonoce za dveřmi

Lázně Bělohrad - V jarní atmosféře se nesl tradiční Velikonoční jarmark, který se konal v zámeckém parku.

24.3.2018

Dobrodružná Noc s Andersenem. Děti přespaly v knihovně

Nová Paka - Tradiční březnovou knihovnickou akcí je Noc s Andersenem. Novopacká knihovna se projektu na podporu dětského čtenářství účastní od jeho vzniku, a tak místní děti dostaly příležitost prožít nevšední dobrodružství již po osmnácté.

24.3.2018

Malí školáci recitovali v Libuni

Libuň - V místní sokolovně se uskutečnil první ročník recitační soutěže Libuňská básnička. Zúčastnili se všichni žáci prvního stupně místní základní školy. Pořadí posuzovala tříčlenná porota.

15.3.2018

Čáry, máry, magie a kouzla. Jak to ti kouzelníci vlastně dělají?

Nová Paka - Vtipný moderátor Roman Benýšek rozpohyboval bránice návštěvníků středeční magické šou v městském kulturním středisku od prvních minut.

14.3.2018

V sále budou šlehat plameny, zasáhne kouzelnice Wendy?

Nová Paka - Dříve se kouzelníci učili řemeslu od svých předků nebo kolegů, dnes se můžete stát mágem prostřednictvím počítače. Bohužel, za kvalitu výkonů už nikdo neručí.

9.3.2018

Herečka Zdenka Procházková bude vzpomínat na Čapky

Libáň - Populární herečka Zdenka Procházková provede posluchače svými osobními vzpomínkami na Karla a Josefa Čapkovy i na Olgu Scheinpflugovou.

9.3.2018

Santini a východní Čechy

Lázně Bělohrad - V místní knihovně se v pátek od 18 hodin koná přednáška o pozoruhodném díle Jana Blažeje Santiniho-Aichel.

8.3.2018

Hudební pocta Karlu Halířovi

Nová Paka - Klasická hudba se rozezní novopackým hotelem Centrál ve čtvrtek v 19 hodin.

6.3.2018

Tradiční masopust ve Střevači

Jičínsko - Masopustní veselí si i přes mrazivé počasí o víkendu užili obyvatelé Střevače.

4.3.2018

Všeň láká na obrazy

Všeň - Galerie Český ráj pořádá 9. března od 17 hodin vernisáž obrazů mladé autorky Barbory Kuňákové.

4.3.2018

Zimní krajiny podle malířky Evy Hnykové

Kopidlno /FOTO/ - Krásou zimní krajiny se můžete nechat očarovat na výstavě obrazů Evy Hnykové, která byla zahájena v kopidlenském Kulturním a vzdělávacím centru.

3.3.2018

Do konce března můžete hlasovat pro Šarmantní osobnost roku

Hradec Králové - Do konce března můžete hlasovat ve dvaadvacátém ročníku ankety Českého rozhlasu Šarmantní osobnost roku.

3.3.2018

Nechte k sobě promluvit obrazy

Kopidlno - V sobotu se na malé scéně v Kulturním a vzdělávacím centru koná od 14 hodin slavnostní vernisáž obrazů výtvarnice Evy Hnykové.

2.3.2018

Kdo obývá Český ráj? Kniha odpoví

Sobotka - Městská knihovna v Sobotce v pátek od 18 hodin pořádá křest nové knihy Ptáci skalních měst Českého ráje.

25.2.2018

Jivínského Štefana převzali manželé Tomíčkovi a ZŠ Na Daliborce

Hořice - Tradiční předávání ocenění za kulturní činnost na Jičínsku ovládly Hořice. S úspěchem se zhostily pořádání dva a dvacátého ročníku Jivínského Štefana a dvě dřevěné sošky z dílny manželů Lhotákových ocenily zdejší aktivitu na poli kulturního dění.

11.2.2018

Tradiční masky, tanec i muzika. Hořice ožily masopustním veselím

Hořice /FOTO/ - Druhý Zámecký masopust navázal na úspěch loňského, kdy se o znovuzavedení starobylého zvyku zasloužil místní spolek Strozzi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT