VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

11.2.2018

Tradiční masky, tanec i muzika. Hořice ožily masopustním veselím

Hořice /FOTO/ - Druhý Zámecký masopust navázal na úspěch loňského, kdy se o znovuzavedení starobylého zvyku zasloužil místní spolek Strozzi.

5.2.2018

FOTO: Muzikanti pilují Stvoření světa

Jičín - Místo lyží a sáněk se žáci jičínské základní umělecké školy o víkendu chopili svých nástrojů.

29.1.2018

Hořický zámecký masopust podruhé

Jičínsko - Svátkem Tří králů skončil čas vánoční a začalo období masopustu, plesů, lidových veselic, zábavy a dobrého jídla, které potrvá až do Popeleční středy, jež v letošním roce připadá na 14. únor.

26.1.2018

OBRAZEM: Sladké mámení v novopackém muzeu

Nová Paka - Městské muzeum v Nové Pace zahájilo v Suchardově domě výstavu Sladký život čokolády aneb hořkosladký příběh čokolády.

23.1.2018

Muzikál Stvoření světa je téměř dokončen, březnová premiéra se blíží

Jičín - Premiéra jičínského muzikálu Stvoření světa bude 28. března v 18 hodin v Masarykově divadle.

19.1.2018

Výstavě filmových plakátů předcházela sběratelská vášeň

Nová Paka - V malém sále novopackého kulturního střediska se uskutečnila vernisáž výstavy příznačně nazvané Zlatá éra československého filmového plakátu.

7.1.2018

Česká mše vánoční rozezněla hořický kostel

Hořice - Kostelem Narození Panny Marie se nesly libé tóny Tříkrálového koncertu.

3.1.2018

Plesová sezóna vypukla

Jičínsko - Sbor dobrovolných hasičů Vrbice pořádá tradiční hasičský ples v sobotu 13. ledna od 20 hodin v sále Obecního domu ve Vrbici.

30.12.2017

Pátý Jičínský bál odstartuje oslavy 100. výročí republiky

Jičín - V pořadí již pátý Jičínský bál, který pořádají Kulturní zařízení města Jičína, nese podtitul „Ať žije republika“.

28.12.2017

Vánoční chrámové koncerty podpořily speciální třídu

Hořice - Výtěžek ze čtyř tradičních Vánočních chrámových koncertů skladatele Miroslava Vobořila tentokrát putuje speciální třídě Sluníčko při Mateřské škole Husova v Hořicích, která se věnuje dětem s kombinovanými vadami.

16.12.2017

Sváteční slovo pastora a mladí hudebníci. Hotel Centrál ožil adventním koncertem

Nová Paka - V novopackém Hotelu Centrál, který se pyšní zrekonstruovaným vchodem a částí podloubí, se odehrál adventní koncert žáků mateřské a základní školy Brána.

16.12.2017

Advent na vlnách rocku a blues

Jičín - Sobotní program Adventního městečka v Jičíně ocení příznivci rockové muziky.

15.12.2017

Adventní náladu přinese hudba

Jičín - Jičínský program v pátek přináší vánoční koncerty.

13.12.2017

Advent, Vánoce a tradice

Radim - O adventním období, vánočních zvycích a tradicích vypovídá vánoční výstava v zasedací místnosti Obecního úřadu v Radimi.

12.12.2017

Vánoční koncert Kyzivátů

Libáň - Kyzivátova kapela Libáň srdečně zve posluchače na tradiční Vánoční koncert, který se koná v sobotu 16. prosince od 17 hodin v sále Domu kultury v Libáni.

9.12.2017

Vernisáž výstavy. V hlavní roli Podkrkonoší, kraj nehynoucí inspirace

Nová Paka - V malém sále Městského kulturního střediska Nová Paka bylo opravdu těsno. Slavnostní vernisáž, která obdivovatelům umění představila aktuální výstavu tvorby osm a dvaceti podkrkonošských výtvarníků a výtvarnic se těšila víc než hojné návštěvnosti. Desítky děl, kterými překypovaly stěny sálu, představil Spolek podkrkonošských výtvarníků.

9.12.2017

Charismatická zpěvačka Lenka Dusilová vystoupí v Jičíně

Jičín - Návštěvníky jičínského Adventního městečka, které se nachází v prostoru mezi zámkem a kostelem sv. Jakuba a v horní části zámecké zahrady, čeká i dnes spolu se sváteční atmosférou skvělý program. Od 19 hodin zde začíná koncert Lenky Dusilové, která nám prozradila několik podrobností nejen o dnešní akci, ale také o tom, jak prožívá sváteční období.

7.12.2017

Polmanovi Nezmaři nic nezmaří

Nová Paka - Novou knihou Daniela Polmana Nezmaři nic nezmaří si už listují malí i velcí čtenáři.

2.12.2017

Co nabídne první adventní víkend?

Jičínsko - Tipy Deníku na vybrané společenské akce:

1.12.2017

Třpytivé ozdoby v jičínském muzeu

Jičín /FOTO/ - Třpyt vánočních ozdob - nasajte sváteční atmosféru!

29.11.2017

Česko bude opět zpívat koledy. Budeme rádi, když se přidáte

Jičínsko - Česko zpívá koledy, projekt Deníku, který i letos propojí celou republiku zpěvem koled a vánočních písní, se odehraje 13. prosince od 18 hodin.

29.11.2017

Margit Slimáková o zdravé stravě

Hořice - Přednáška Margit Slimákové, specialistky na zdravotní prevenci a výživu a popularizátorky vědy, se uskuteční dnes od 18 hodin v radničním sále v Hořicích.

29.11.2017

Poutavé vyprávění. Václav Žmolík usedne do křesla pro hosta

Libáň - Středečním Poetickým podvečerem s křeslem pro hosta tentokrát posluchače provede novinář, publicista, scenárista, rozhlasový a televizní redaktor a moderátor Václav Žmolík.

28.11.2017

OBRAZEM: Ondřej Havelka a Melody Makers vyprodali divadlo

Jičín /FOTO/ - Zcela vyprodané Masarykovo divadlo v Jičíně v sobotu večer přivítalo Ondřeje Havelku a jeho Melody Makers v programu Bude to jinak! Posluchači odcházeli velice spokojeni.

25.11.2017

Čeněk Musil a Jičín

Jičín - Malá Eva (Bíková – Chodějovská) umí. Když držela v ruce oboustranně popsaný papír, trochu jsem se délky bál. Ale zahájení výstavy architekta Čeňka musila 23. listopadu v RMAG se ji povedlo. Možná přispěla k tomu i dvojka kantorů ze ZUŠ Klazar (trubka), Petira (klávesy). K věcným slovům dobrá muzika.

20.11.2017

Předadventní koncert s Bárou Basikovou

Jičín - V Masarykově divadle v Jičíně na společném předadventním koncertě, který začíná v 19 hodin, vystoupí v úterý zpěvačka Bára Basiková spolu se Základní uměleckou školou J. B. Foerstera Jičín.

19.11.2017

Výstava: Architekt Čeněk Musil

Jičín - Regionální muzeum a galerie v Jičíně připravilo k sedmdesátiletému výročí úmrtí významného jičínského architekta Čeňka Musila výstavu, která představí jeho nejzajímavější projektantskou činnost.

12.11.2017

OBRAZEM: Bál o čtvrté

Jičín - V Masarykově divadle v Jičíně se v sobotu uskutečnil Bál o čtvrté - 16. benefiční akce společnosti Apropo, která pečuje o postižené děti a mladistvé i jejich rodiny.

8.11.2017

Sto podob stovky

Nová Paka - Úterní podzimní večer, prosycený vůní tlejícího listí, prožili příjemně všichni, kteří zavítali do malého sálu MKS.

5.11.2017

Jazz má šmrnc! Jazzobití se rozeznělo Hořicemi již po třiadvacáté

Hořice - Kulturní dům Koruna hostil již třiadvacátý ročník oblíbeného festivalu JazzNights Hořice. Publikum interprety, mezi kterými vystoupili čeští i zahraniční muzikanti, oceňovalo potleskem nespočetněkrát.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT