Jičínští policisté na místě střelby nikoho nenašli. "Oznamovatelka jim uvedla, že muž je nejspíše ve svém domě. Jelikož ohledáním našli několik vystřílených košíčků z brokového náboje, povolali zásahovou jednotku," popsala policejní mluvčí Lucie Konečná. Po chvíli se však hlídce podařilo s mužem navázat kontakt a přesvědčit ho ke spolupráci, kdy se jim na místě vzdal. Zásahová jednotka tak byla odvolaná a muže jičínští policisté zajistili.

Požár osobního auta v obci Petrovice.
Podivné noční požáry. V plamenech byla auta v Lázních Bělohrad i Nové Pace

Ukázalo se, že noční střelec byl opilý, má zbrojní pas i legálně držené zbraně. "Dechová zkouška u muže prokázala hodnotu 2,33 promile alkoholu v dechu. Policisté zjistili, že muž je držitelem zbrojního průkazu a na vyzvání policistům vydal své čtyři legálně držené zbraně," informovala mluvčí. Policisté zbraně zajistili a předali k uložení na oddělení zbraní a bezpečnostního materiálu, kde budou uložené do doby, než správní orgán rozhodne o jejich případném propadnutí. Muž následně skončil na protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové.

Ilustrační foto
Opilá řidička vezla dítě. Ve všední den odpoledne nadýchala okolo dvou promile

"Muž výstřely do vzduchu naštěstí nikoho neohrozil, proto případ šetříme jako přestupek na úseku zbraní a střeliva. Toho se dle zákona dopustí ten, kdo nosí zbraň nebo s ní na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném jakkoliv manipuluje, pokud je jeho schopnost k této činnosti snížena požitím alkoholických nápojů, návykových látek, léků nebo v důsledku nemoci," konstatovala Lucie Konečná.