Druhého dne se měl muži ozvat prodejce, který mu nabídl 2 lístky za celkovou částku 4.600,- korun, kterou uhradil a lístky obdržel prostřednictvím aplikace Whatsapp. Následně mu prodejce nabídl koupi dalších 4 vstupenek do různých sektorů, o které podvedený také projevil zájem a prodejci zaslal celkem 11.300,- korun. Nicméně tyto vstupenky již neobdržel a proto požadoval vrácení peněz. To už se však prodejce začal vymlouvat, až s poškozeným přestal zcela komunikovat.

Další překvapení zažil podvedený muž v osudný den fotbalového utkání Sparty a Liverpoolu. U turniketu zjistil, že původně obdržené vstupenky nebyly platné, a proto se na zápas vůbec nedostal.

Podvodným jednáním dosud neznámý pachatel poškozeného muže okradl o celkem 15.900,- korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod. V případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí pachateli dle trestního zákoníku zákaz činnosti, propadnutí věci nebo trest odnětí svobody až na dvě léta.

S blížícím se obdobím konání velkých sportovních či kulturních akcí policie opětovně upozorňujeme, že nákup vstupenek „z druhé ruky“ je riskantní. Doporučuje všem zájemcům, ať raději využijí nejspolehlivější variantu, a to nákup vstupenek od oficiálních prodejců.

Mohlo by vás zajímat: V Hořicích roste napětí kvůli omezením na silnici, dopravních kolapsů přibývá

Dopravu na křižovatce u Batalionu v Hořicích řídí semafory, řidiči musí čekat v koloně. | Video: Deník/Jan Braun