Přesto zlepšení zacházení sodpadem šetrněji je žádoucí, neb naše potraviny jsou zatíženy chemikáliemi převážně proto, aby byl větší zisk. Přesto zemědělství živoří nedobrou konkurencí Západu, silně dotovanou – má to smysl? Potravin je nadbytek vUSA i vEvropě, jinde lidé umírají hladem.

U nás se neumírá stářím, ale na infarkt, rakovinu, cukrovku, obezitu. Svou samoláskou si škodíme, neumíme si nic odříct, schází nám disciplína. Takový je můj názor jako nejstaršího muže vMiletíně.

Tolik čtenář Jaroslav Polák - další části jeho obsáhlých dopisů nemá smysl zveřejnit, protože neznáme souvislosti. například o klíčku od únikových dveří v případě havárií, likvidaci odpadů ve Švýcarsku, kde byl pan Polák u svého syna před čtyřiceti lety (kdoví jaká je tam situace dnes). Více jeho dopisů končí na miletínské radnici (nám do redakce jsou zasílány pouhé kopie některých listů), tam jsou jistě informovanější, pokud se nám někdo ozve, rádi zveřejníme i jejich stanovisko.

Nutno však podotknout, že se něčím je pan Polák dokonce spokojen - například úprava místního hřbitova, kde jeho manželka odpočívá již 49 roků, a zavedení vody na zalévání.