Přiznala, že to byly krušné chvíle, které by nikomu nepřála. Nyní se už zotavuje, postavila se na vlastní nohy a těší se domů. I ve svých devadesáti je stále aktivní. Žije pro druhé. Dívá se na svět pozitivně, s optimismem, nenaříká, nestěžuje si, ale bojuje. Překonala všechny prognózy o seniorech, kteří prý covidu podléhají prioritně. A neztratila smysl pro humor, když nás v redakci upozornila, že nenašla tabulku pro vyléčené z koronaviru ve věku 80 až 90 let, natož starších!

Opilá cyklistka skončila v nemocnici, nadýchala přes dvě promile.
Opilá cyklistka skončila ve špitále

Jsem na ni opravdu pyšná a s nadšením jsem psala její příběh. Bohužel, po každém dobrém skutku přijde většinou odplata. Ta na sebe nenechala dlouho čekat. Ráno drnčel na stole telefon. Žádné jako že je fajn, že je paní zdravá a jak to dokázala, radujeme se z toho. Naopak! Víte, od koho se nakazila? Po vsi se povídá, že její vnoučata byla lyžovat v Itálii?

A naznačení, jaká je to neomalenost a paní by se zřejmě asi ani neměla do vesnice vracet. Asi jako včelky, které když zasáhne na poli chemický postřik, zpět do úlu už je ostatní bohužel nepustí. Lidi, buďte lidi a chovejte se tak. Je raritou, že devadesátiletá žena se dokázala vzepřít a bojovat. Můžeme ji obdivovat, ne pranýřovat!

Stáčení medu. Ilustrační foto.
S medem je to na vážkách