VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podezřívání...

Bezpochyby nepatří mezi dobré vlastnosti, už vůbec ne mezi ctnosti. Podezírání je jakýmsi nejzazším protipólem víry, která spolu s nadějí a láskou je stavěna mezi ctnostmi nejvýše.

22.10.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Josef Dvorecký

Ale nežádoucímu stavu podezírání mohou předcházet i některé méně závažné stavy: nejistota, pochybnosti přecházející v nedůvěru. Pokud pak mají reálný podklad, či lze-li je matematicky stanovit např. dobou bezporuchového provozu určitého zařízení, a vychází-li tato doba srovnatelná s časem, po který má zařízení pracovat, jsou pochybnosti na místě.


Jenže člověk, bohužel i bohudík, není technické zařízení vyjádřitelné koeficienty spolehlivosti a nelze u něj exaktně stanovit opodstatněnost jakýchkoliv pochybností. Zde musíme uvažovat jako vstupní údaje pocity, intuice, sympatie, zkušenosti… Ty potom v souhrnu, a to nebyly zdaleka vyjmenovány všechny, ve svém důsledku vyústí v některý z těchto duševních stavů a postojů. Jistě vytušíme, že třebas pocit nejistoty v určité rizikové situaci je žádoucí a může nás ochránit.

Je ale také pravda, že nejkrajnější hranice těchto stavů, ono podezírání už může vycházet přímo z nás, nemusí mít reálný podklad, oba zúčastněné objekty psychicky narušuje a působí destruktivně. Vždyť i na milé, sympatické a hezké tváři se stav podezírání projeví tak, že veškerou harmonii a soulad tvořící krásu dokáže narušit a zničit. V nejkrajnějším případě je potom výsledkem zpřetrhání předchozích partnerských vztahů, které mnohdy nelze obnovit. Proto: vystříhejte se podezírání!

22.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Investiční plány Hořic na příští rok

Eva Baranová se narodila šťastným rodičům Marii a Martinovi Baranovým 11. prosince. Po porodu vážila 3,22 kg a měřila 50 cm. Doma ve Valdicích na Evičku čekal šestiletý Adam.
5

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Dorazí světlo z Betléma

Stará Paka - Betlémské světlo je plamínek, který putuje napříč Evropou. Za Česko jej tradičně přeberou skauti a skautky z Brna.

S prezidentem si Dostálová rozumí. Oba chtějí investovat

Východní Čechy - Ostře žluté sáčko, široký úsměv a blonďatá hříva, to jsou poznávací znaky Kláry Dostálové, díky nimž ji na povolebních setkáních v centrále hnutí ANO nelze přehlédnout.

Sváteční slovo pastora a mladí hudebníci. Hotel Centrál ožil adventním koncertem

Nová Paka - V novopackém Hotelu Centrál, který se pyšní zrekonstruovaným vchodem a částí podloubí, se odehrál adventní koncert žáků mateřské a základní školy Brána.

Cenu města Jičína si převzal výtvarník Petr Heber

Jičín /FOTO/ - Z rukou starosty Jana Malého si v Porotním sále jičínského zámku převzal Cenu města Jičína za rok 2017 jičínský patriot, restaurátor, výtvarník, designer, ale i sportovec a všeuměl Petr Heber.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT