Místo toho, abychom byli svědky epochálního příjezdu hasičů, kteří s červeným kohoutem zatočí (v našem případě seriózní diskuse odborníků, jaký ekonomický přínos či nevýhody nám tento podnik přinese), rozjela se na internetu i antireklama v podání známých tváří.


Jak mám věřit budoucím pořadatelům, že mladá zpěvačka je tou správnou představitelkou sportovkyně, když ji mám, díky mediím, zafixovanou jako častou účastnicí rautů, večírků, kde vydatně holduje alkoholu?

Sportovci?

A co gymnasta v podání oblíbeného herce? Říkám rovněž nemožné, takového výkonu není schopen ani trénovaný člověk, natož umělec, kterého bez láhve piva a cigára, zabořeného v koutku úst, jsem ještě na civilní fotce neviděla. Podobně je na tom oštěpař v podání nadaného herce a zpěváka, jehož bez cigarety neuvidíte ani v Mateřídoušce.


Šermíř v podání špičkového herce je přesvědčivý jen do té doby, než si uvědomíte jeho stáří a sešlost, a vzpomenete na jeho zarputilé vegetariánství. Neznám ani seniorského závodníka, který by holdoval uvedenému způsobu stravování a vyhrával závody ve své kategorii.


Jediný, kdo by mě přesvědčil o úmyslech pořádání tak významného sportovního svátku je jezdec na koni, o němž vím, že koně a jízdu na koni miluje.
Suma sumárum, pořadatel po Švejkovsku praví, že s olympiádou u nás to nebude tak horké, když ji prezentují tak slabé a srandovní vzory.