Soupeřem bude Jičín, který přehrál, také ve dvou utkáních, sedmý celek základní části HC Jaroměř. První střetnutí je na programu v Jičíně 17. února, odveta v Nové Pace se hraje v neděli 24. února, případné třetí utkání v Jičíně potom 3. března.

BK Nová Paka – SK Třebechovice p. O. 5:3 (1:2, 2:1, 2:0). První třetina se hrála pod mírnou taktovkou hostí. V domácí brance se po dlouhé době objevil Martin Bouška. Zprvu vypadal nejistě. Po čase se zahřál a znovu nabíral svoji někdejší formu. V závěru první třetiny dal důležitý gól sváteční střelec Dominik Barbora. Hosté se v druhé části dostali znovu do dvoubrankového vedení, ale to opět ztratili, když v přesilové hře snižoval Jiří Slabý, kterému zcela precizně přihrál Vojta Plecháč od modré k protilehlé tyči. Hostující Lochman neměl šanci.

V půli utkání vyrovnal tečí Ondřej Krátký znovu v přesilové hře. Od modré tvrdě střílel kapitán Radek Pour. V poslední části chtěly oba týmy skórovat. Hra se přelévala zleva doprava.

Velké množství šancí likvidovali oba gólmani. Tři minuty před koncem základní hrací doby umístil odražený kotouč Tibor Hric za Lochmanova záda. V power-play pojistil vítězství Petr Zvolenský do prázdné branky po přihrávce Jiřího Slabého.

Fakta – branky: 17. Barbora (Plecháč), 30. Slabý (Plecháč, Šebek), 31. Krátký (Pour, Hric), 58. Hric (Hloušek, Příkazský), 60. Zvolenský (Slabý, Barbora) – 6. Hlavatý (Podzimek, Suchý), 10. Podzimek (Tuček), 27. Hlavatý. Rozhodčí: Padevět – Petráš, Schánil. Vyloučení: 6 a OT (Slabý a Ersepka):8 a OT (Kostka) a OK (Suchý). Využití: 2:1. Diváků: 120.

Zásahy brankářů: 31:32 (10:6, 10:13, 11:13). BK Nová Paka: Bouška – Pour, Ersepka – Plecháč, Štěpán – Kulhánek, Hloušek – Příkazský, Krátký, Hric – Zvolenský, Slabý, Šebek – Birnbaum, Barbora, Kuch (Jebavý). Trenér: Petera. Třebechovice pod Orebem: Lochman – Kostka, Stříteský, Suchý, Mareček, Podzimek, Hloušek, Knížek, Hruška, Drašnar, Tuček, Souček, Hlavatý. Trenér Řehák. (bš)

Fakta z utkání a další výsledky zápasů KLH:
Play out o 5. až 8. místo
Nová Paka – Třebechovice 5:3 (1:2, 2:1, 2:0). Branky: Barbora, Slabý, Krátký, Hric, Zvolenský – Hlavatý 2, Podzimek. Rozhodčí: Padevět – Petráš, Schánil. Vyloučení: 6:8, navíc Slabý, Ersepka 10 min. OT – Kostka 10 min. OT, Suchý OK. Využití: 2:1. Diváci: 120. Konečný stav série: 2:0.

Jaroměř – Jičín 2:4 (1:0, 1:0, 0:4). Branky: Kotrč, Hamáček – Klaban 2, Dušička, Tondr. Rozhodčí: Kubišta – Průcha, Pošvář. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 150. Konečný stav série: 0:2.