VTJ Liberec – HC Jičín 8:5 (0:4, 4:1, 4:0)

První třetina patřila jednoznačně hostům. V úvodu druhé měl Jičín výhodu přesilové hry a naložil s ní jak nejhůře mohl. Nejprve při uzamčení domácích před jejich brankou chyboval v rozehrávce, Halenčák vypíchl puk a po jeho úniku skóroval Šnajdr. O minutu později stejnou chybu vyrobili Jičínští na vlastní modré, Herda měl volnou cestu na branku a bohužel se nezmýlil. Smolné tři minuty završilo nahození Šnajdra od zadního mantinelu zpoza branky, puk zapadl nešťastně Žemličkovi za beton a kutálel se do branky. Jičín se dlouho nemohl z této ledové sprchy vzpamatovat, začal více faulovat a dvakrát hrál v dvojnásobném oslabení, které přežil, ale v 35. minutě domácí jednu z přesilovek přece jen využili a Jágr vyrovnal. Za dvě minuty strhl vedení na stranu Jičína naposledy Ondra Mizera, když Abel na bully v třetině soupeře opět dobře odblokoval domácího hráče, Ondra si najel před branku a pod betony domácího gólmana skóroval.

V poslední třetině vydrželo vedení Jičína do 44. minuty, kdy domácí v přesilovce vyrovnali. V 46. minutě Jičín opět chyboval při rozehrávce ve vlastní třetině a Holata poslal domácí poprvé do vedení. K nervóznímu závěru přispěl několika spornými výroky i sudí a Jičín doplatil na neukázněnost, když domácí využili další přesilovku a zvýšili.

Fakta – branky a nahrávky: 22. Šnajdr (Halenčák), 23. Herda, 24. Šnajdr, 35. Jágr (Hanzl), 44. Míto (Jarolím, Kyselák), 46. Holata (Šnajdr), 47. Herda , 58. Hanzl (Herda) – 4. Pletka (P. Mizera), 6. France (P. Mizera), 9. France (Lukáč), 20. Pletka (P. Mizera, France), 37. O. Mizera (Abel). Rozhodčí: Lorenčík – Touš, Hladík. Vyloučení: 6:9, navíc Starý 5+OK, France 10 min OT. Využití: 3:0. Oslabení: 2:0. Diváků: 30. HC Jičín: Žemlička, Kotlář – Starý, Buchar – Lukáč, Rozsypal – O. Mizera, Lenc, Abel – Pletka, P. Mizera, France – Janďourek, Č. Mizera, Štoček – Svoboda, Matějka.

Jičín tak své úvodní utkání prohrál a musí se poučit z chyb, kterých se dopustil v úvodu druhé třetiny, protože ty ovlivnily vývoj utkání velkou měrou. Reputaci si bude moci napravit v dalším zápase se silným týmem a to PSK Liberec, v neděli 1. listopadu v Liberci. Začátek v 19 hodin. Odjezd hokejistů v 16.45 hod. od zimního stadionu.

Na domácím ledě se hokejisté představí poprvé v neděli 8. listopadu od 17 hodin, kdy se střetnou s HC Slovan Varnsdorf.