HC Krkonoše – HC Nová Paka/Jičín 4:3 sn (1:1, 2:1, 0:1, sn 1:0)

K dlouhodobě zraněnému Martinu Venclovi přibyli nemocní David Kuch, David Černý, Imrich Drapák, zraněný Jirka Wagenknecht a bohužel i potrestaný Tibor Hric.

Do utkání nastoupil po dlouhé době Matěj Chudoba a poprvé dorostenec Jaroslav Havelka. Prestižní utkání se pro hosty vyvíjelo velmi dobře. Běžela 4. minuta, když při svém druhém pobytu na ledě zaúřadovala nově složená řada dorostenců, po krásné kombinaci Soviár, Jebavý, Horyna a posledně jmenovaný otevřel skóre – 0:1.

Trvalý tlak v první třetině se však nedařil gólově zúročit, a tak přišel v 15. minutě trest v podobě vyrovnávací branky 1:1. Ve 24. minutě se domácí ujali poprvé vedení. O šest minut později to byla opět výborně hrající druhá řada hostí, která vyrovnala zásluhou Josefa Soviára, kterého poslal do úniku Miroslav Horyna. Bohužel nezužitkoval velkou výzvu v poslední minutě Matěj Chudoba a podle pravidla nedáš – dostaneš to bylo ve 40. minutě 3:2.

Hned v první minutě poslední třetiny se prosadila první řada hostí. Skóroval Šimon Růzha po přihrávce Petra Plecháče, 3:3. Od této minuty začala pravá hokejová bitva, domácí stále častěji ostřelovali Karla Vydru, hosté byli nuceni hrát pouze na dvě pětky a díky stoprocentnímu Vydrovi a dobré obranné hře, zůstal stav po základní hrací době nerozhodný.

V prodloužení se pak hrálo z obou stran spíše na jistotu. Došlo na samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější domácí, když jeden nájezd se jim podařilo propasírovat za záda našeho brankáře.

Fakta – branky a asistence: 4. Horyna (Soviár, Jebavý), 30. Soviár (Horyna), 41. Růzha (Plecháč). Vyloučení: 4:3, bez využití: 0:0. Střely na branku: 32:44 (6:18, 7:17, 19:9). Sestava: Vydra (Hlavnička) – Červený, Kačírek, Grund, Martinec – Plecháč, Růzha, Hájek, Jebavý, Soviár, Horyna, Richter, Chudoba, Havelka, trenér Petera.