Jičín - KLM: Tým Petra Zvolenského smazal tříbrankové manko a v duelu s Jičínem nakonec získal dva body.

7.11.2017

Jičín - Nová PakaFoto: Josef Hlaváček

Jičín – Nová Paka 3:4 po sn.

Fakta – Branky a nahrávky: 15:53 Pletka (Kollman), 22:47 Hladík (Němec), 26:59 Pletka (Borovec, Sedmík) – 33:45 Pulec (Jebavý), 36:06 Richter (Jebavý), 43:26 Pour (Hric, Šuvara), 65:00 Kadeřábek SN. Rozhodčí: Veinfurter – Bednář, Runštuk. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 376. Po třetinách: 1:0, 2:2, 0:1 – 0:0, 0:1. HC Jičín: Beneš (Pivrnec) – Najman, Zörkler, Mikolášek, Štěpán, Kejmar, Brzák, Houser, Nový, Pletka, Průšek, Hladík, Vajsejtl, Kollman, Sedmík, Borovec, Němec. BK Nová Paka: Bouška (Škop) – Pulec, Řeháček, Pour, Ersepka, Jebavý, Spal, Kulhánek, Zvolenský, Adolf, Hloušek, Rychlovský, Kadeřábek, Kloutvor, Hric, Richter, Barbora, Šuvara.

Druhé derby utkání letošní sezony krajské ligy bylo k vidění v Jičíně.

Domácí začali duel velmi dobře, vedli už o tři branky, ale Novopačtí dokázali vyrovnat a na řadu přišly až samostatné nájezdy. V nich uspěl hostující Kadeřábek a získal tak pro svůj tým druhý bod.

CO ROZHODLO

Do utkání vstoupili lépe hosté a hned od začátku ukazovali, že nepřijeli odevzdat body lacino. Před Benešem bylo neustále rušno a musel likvidovat několik dobrých příležitostí Nové Paky. Na druhé straně i útočné výpady Jičína hrozily gólem. Skóre se poprvé měnilo v 16. minutě. Jičín hrál přesilovou hru, po několika vyhozeních hostů se do třetiny dostal Pletka a jeho střela zapadla za záda gólmana.

Druhou část začal Jičín v oslabení, ubránil ho a po jeho skončení zaútočil Němec, nahrál Hladíkovi, který kotouč zasunul na správné místo – 2:0. Domácí potom převzali iniciativu, nenechávali hostům prostor pro rozehru, a z této aktivní hry se zrodila i třetí branka v síti Nové Paky. Sedmík rozehrál na Borovce, ten mezi kruhy našel Pletku a ten nezaváhal – 3:0. Jičín se pak nechal unést snadným vedením a začal bezhlavě útočit. Sice hosty na několik minut uzavřel v obranném pásmu, ale zapomněl na obranu a hosté z nenápadného protiútoku snížili. Domácí se nepoučili a dál zapomínali na důslednou obranu. O tři minuty později byli hosté důrazní před Benešem, vybojovali kotouč a Richter snížil na rozdíl jedné branky – 3:2. Hosté ještě přidali a úspěšně narušovali rozehru Jičína, přesto v poslední minutě domácí zaútočili, po nastřelení branky se puk odrazil k nekrytému Novému, ale ten bohužel z úhlu minul odkrytou branku.

Třetí část začal Jičín špatně, vázla kombinace, hosté zvýšili aktivitu a byli odměněni. Rozehráli akci v útočné třetině, Pour vystřelil přes clonu hráčů od modré a kotouč proletěl až za Benešova záda – 3:3.

Po vyrovnání se oba týmy snažily strhnout vedení na svou stranu, obrany a brankáři ale všechny pokusy zlikvidovali. V poslední minutě hrál Jičín ještě přesilovku, ale bez efektu.

V prodloužení pokračovala přesilovka Jičína, chvíli dokonce dvojnásobná, hosté ji ale ubránili. Ve hře tři na tři už gól také nepadl, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy.

V nich za hosty hned první proměnil Kadeřábek, a protože Jičínští střelci nedali žádný, Nová Paka si zaslouženě připsala druhý bod. „Bruslili jsme, minimálně chybovali a štěstíčko nám trochu přálo. V dalším utkání musíme hrát takto zodpovědně a disciplinovaně,“ řekl trenér Novopackých Petr Zvolenský. „Nezasloužili jsme si vyhrát. Paka byla celý zápas lepší. Mrzí mě, že jsme se dostali do vedení 3:0 a místo toho, abychom si toho vážili, hráli jsme „hurá“ hokej. Paka nás po zásluze potrestala. My můžeme být rádi, že máme alespoň bod,“ uznal trenér Jičína Daniel Pletka.

Dlouhodobě nás trápí koncovka, říká trenér Velich

Lázně Bělohrad - Fotbal: Bělohradský lodivod hodnotí výsledkově nevydařený podzim.

Slučování škol budí rozhořčení

Lázně Bělohrad - Návrh optimalizace, který výbor pro vzdělávání odhlasoval, se zabývá také sloučením místního odborného učiliště s Gymnáziem, SOŠ, SOU a VOŠ Hořice. Ředitelem sloučeného subjektu se stane ředitel bělohradského učiliště Pavel Petr. Jeho funkční období v červenci příštího roku končí, a tak bude vypsáno nové výběrové řízení.