Kdo tohle čekal? Vrchlabští hokejisté po středeční vydařené partii na ledě Dvora Králové přivítali doma nováčka z Nové Paky. Jasná záležitost favorita? Možná v úvodních dvou třetinách. V té závěrečné přišla dokonalá vzpoura hostujícího celku, který čtyřmi góly otočil stav na 3:5 a v nervózním závěru pro sebe historické vítězství uhájil.

Trutnov ve 22. kole skupiny Sever pauzíroval, to hokejisté Dvora Králové si pro povinnou výhru dojeli na led severočeské Bíliny. Zde zářil třígólový střelec Jakub Luštinec.

Vrchlabí - Nová Paka 4:5

Dvanáct utkání trvala vítězná série vrchlabských hokejistů. A jejímu konci nic nenasvědčovalo ani v úvodních dvou třetinách domácího duelu s Novou Pakou. Do DD Elektromont arény přijel tým, který se Stadionem letos padl po výsledcích 1:5 a 2:3. Tentokrát se ale Bruslaři ujali už po pěti minutách vedení. Přečíslení dvou na jednoho proměnil v branku Malík a horalé museli dotahovat.

Domácí měli gólové šance od samého začátku, ale dlouho se jednalo o neúspěšný souboj útočníků s gólmanem Mahdalem. Ten kapituloval až v čase 12:33, kdy jej svou třetí trefou ve třetím duelu za Vrchlabí překonal Rolinek. V 16. minutě byl hostům vyloučen A. Půlpán a přesilovku po pár vteřinách proměnil Jirků.

Domácí měli velkou převahu a v osmé minutě druhé třetiny zvyšoval důrazný Vašíček už na 3:1. V té době by nikoho v hale nenapadlo, že svěřenci kouče Baďoučka dlouho další gól nepřidají. Už závěr prostřední periody měl být pro Bednáře a spol. varováním. Hosté přidali, několikrát zahrozili před gólmanem Abrahámem. Jenže favorit se nepoučil a v závěrečné části pykal.

Na dostřel hosty dostal ve 43. minutě Hnik, a když Vrchlabští nenašli na tuto trefu odpověď, přišel soupeř s vyrovnávací ranou Malíka, jenž se prosadil ve vlastním oslabení!

Domácí poté neproměnili další tři příležitosti, aby v 55. minutě fauloval Kastner a soupeř využil přesilovku k dokonalému otočení skóre. Šok pro skvěle zaplněnou arénu pak přineslo další oslabení a v něm už pátá trefa Paky. Stadion ještě při power-play dokázal snížit dělovkou Sýkory na 4:5, hosté už se ale ve zbývajících vteřinách o senzační výhru připravit nenechali.

Fakta – branky a asistence: 13. Rolinek (Sýkora), 17. Jirků (Bednář, Sýkora), 28. Vašíček, 60. Sýkora (Jirků, Havránek) – 5. Malík (Hnik, Dvořák), 42. Hnik (Malík, Suvorov), 50. Malík (Hnik), 57. Hnik (Pohl, Bezděk), 59. Mlčoch (Abrahám, Ukhin). Rozhodčí: Čáp – Žídek, Hradil. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1560. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:4.
HC Stadion Vrchlabí: Abrahám (Soukup) – Jirků, Havránek, Vágner, J. Moník, Vašíček, Voženílek, Kynčl, Bendík – Hlaváč, Urban, Bednář – Rolinek, Matějček, P. Sýkora – Hozák, Kastner, Mrňa – Chalupa, Bláha, F. Jirásek.
BK Nová Paka: Mahdal (Vacek) – Suvorov, Malík, Müller, Hroudný, Abraham, Pohl, Bezděk, Mlčoch – Dvořák, Ukhin, Hnik - Kloutvor, A. Půlpán, Foerster – Hidveghy, Škvrně.

Bílina - Dvůr Králové n. L. 4:7

Dvoráci to na Bílinu ve druhé lize umí a potvrdili to i sobotní duel, v němž si Malinského svěřenci připsali osmou výhru z devíti vzájemných utkání s tímto soupeřem. Základy jí položili už v úvodní třetině, kterou trefami Luštince a Šedivého vyhráli o dvě branky.

V prostřední části Rodos utekl už do náskoku 4:0 a dávno rozhodnuto o jeho vítězství bylo v 56. minutě, kdy Luštinec svým třetím zářezem v zápase upravoval na 2:7. Domácí v úplném závěru skóre kosmeticky upravili, nic to ale nezměnilo na faktu, že na poslední příčce tabulky zůstávají na zisku jedenácti bodů. Dvoráci jsou třetí (41 bodů) s minimálním odstupem od druhých Mosteckých Lvů.

Fakta – branky a asistence: 36. Mašek (Šimeček, Zdeněk), 33. Kubišta (Tupý), 57. Mašek (Tupý, Brzek), 57. Urban (Zdeněk, Běhula) – 8. Luštinec (Půhoný), 9. Šedivý (Brokeš, Hrazdira), 28. Luštinec (Valášek), 31. Hoskovec (Půhoný), 52. Půhoný (Dušek), 54. Ježek (Luštinec), 56. Luštinec (Havlas). Rozhodčí: Hlinka – Tichý, Sýkora. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Třetiny: 0:2, 1:2, 3:3.
HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp (Janský) – Čáslava, M. Tondr, Karlík, Matějíček, Petira, Franc, Mocek – Brokeš, Hrazdira, Šedivý – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Fořt, Ježek.

Další výsledky 22. kola: Děčín – Mostečtí Lvi 6:7, Řisuty – Jablonec nad Nisou 5:1.

Program 23. kola – středa 18.00: Mostečtí Lvi – Vrchlabí, Trutnov – Řisuty, Nová Paka – Bílina, Jablonec nad Nisou – Děčín.