HC Čeští Letci – HC ZEOS Lomnice nad Popelkou 5:2 (0:1, 2:0, 3:1). Zápas hraný ve vysokém tempu začal drtivým náporem lomnického celku, umocněný četnými přesilovkami. Letci zahřívali trestnou lavici během první patnáctiminutovky celkem šestkrát a Martin Frýba měl plné ruce práce.

První gól
Poprvé kapituloval v 5. minutě, kdy trestnou lavici zahříval Syrůček s Václavcem. Frýba vyrazil Nalezinkovu střelu od modré, ale proti dorážce Jiřího Maška z chumlu před bránou byl bezmocný – 0:1. Přesto svým výkonem zabránil přinejmenším dalším třem brankám.

Ve 3. minutě druhé třetiny, předvedli parádní spolupráci Letci Horáček s Hanyšem. Horáček vjel do útočného pásma, kde se mu do cesty postavil Braun. Horáček před ním udělal otočku a z ní poslal puk najíždějícímu Hanyšovi, který vyrovnal na 1:1! Letci otočili zápas při přesilové hře, když na trestné lavici seděl Holec za vysokou hůl. Letci vyhráli vhazování a Hanyš poslal puk podél mantinelu na modrou Syrůčkovi, který svojí pověstnou dělovkou vymetl Hlavovu klec – 2:1.

Syrůček přidal v úvodu závěrečné třetiny další branku, když po nahrávce Žďárského zpoza brány poslal puk ke vzdálenější tyči Hlavovy brány – 3:1. ZEOS ale dokázal bleskově odpovědět a během půl minuty snížil na 3:2. Stalo se tak po vyhraném vhazování, když Nalezinek tečoval střelu Koudelky za čáru. Drama pokračovalo až do samotného závěru zápasu. Fanoušky Letců uklidnil necelé tři minuty před koncem Lukáš Karban, který ujel po levém křídle a z těsné blízkosti dal Hlavovi jesle – 4:2. Prakticky ze stejné pozice se trefil o minutu později po nahrávce od Hanyše Horáček a Letci tak až v samotném závěru dotáhli vítězství na konečných 5:2.

Lukáš Karban zastupující kapitána Letců Martina Zikmunda, pochválil po zápase celý tým slovy: „Chyběli nám dvě vůdčí osobnosti, kapitán a trenér. Ale ke konci první třetiny jsme se srovnali, začali hrát svoji hru a tím jsme i získávali kontrolu nad utkáním. Bylo to vybojovaný díky nasazení všech hráčů."
Fakta – branky: Syrůček 2, Hanyš, Karban, Horáček – Jiří Mašek, Nalezinek. HC Čeští Letci Nová Paka: Frýba – Těhník, Kohút, Syrůček, Horáček, Sedláček, Václavec, Karban, Zajíc, Plecháč, Hanyš, Truneček, Žďárský. HC ZEOS Lomnice nad Popelkou: Hlava – Koudelka, Mašek Jiří, Nalezinek Filip, Pospíšil, Valenta, Holec, Mašek Jakub, Šimek, Šulc, Šulc ml., Braun. ⋌(pč)