Vítězná šňůra. Jičín zdolal i Hronov

Jičínsko - KLM: Mužstvo Daniela Pletky je nadále bez ztráty bodu první.

23.10.2017

Jičín - HronovFoto: Josef Hlaváček

Šest zápasů, osmnáct bodů. Hokejisté Jičína drží v tabulce krajské ligy stále plný bodový zisk a vévodí celé soutěži. Pozici lídra tým potvrdil v domácím duelu s Hronovem, který i díky dvěma brankám Václava Pletky vyhrál 5:2.

CO ROZHODLO

Utkání začalo pro domácí dobře. Hned ve druhé minutě rozjel akci Pletka, nahrál Sedmíkovi, který před brankou našel nekrytého Borovce a ten dopravil kotouč na správné místo. Jičín poté nevyužil přesilovku a přibrzdilo ho vlastní oslabení. Přesto zůstalo několik nevyužitých šancí. V druhé části třetiny se Jičín bránil přesilovkám téměř dvě minuty, i dvojnásobné. Díky bojovnosti a obětavosti bránících hráčů se skóre neměnilo. Po vyrovnání sil začali domácí opět získávat převahu, střelám ale chyběla přesnost. Teprve v samotném závěru vybojoval puk Nový, poslal do úniku Vajsejtla, který mířil přesně.

Druhou třetinu zahájili domácí náporem, ostřelovali branku hostů, až se kotouč odrazil k Pletkovi, který obešel gólmana a zvýšil na 3:0. Polovinu druhé třetiny pak hrál Jičín v oslabení, hra byla roztříštěná a ne příliš pohledná. Vylučovalo se i na straně hostů a ti při hře čtyři na čtyři tečovanou střelou snížili.

Do třetí části se emoce přece jen uklidnily a hrálo se více v plném počtu. Jičín neproměnil několik „tutovek“. Hosté se nevzdávali a snažili se o korekci výsledku. Uklidnění přinesla 56. minuta. Vajsejtl rozjel akci po pravé straně, nahrál rozjetému Novému, který v obtížné pozici poslal puk počtvrté do sítě hostů. Ti kontrovali o minutu později rychlým protiútokem, ze kterého snížili na rozdíl dvou branek. Jičín byl ale již rozjetý a předváděl krásné kombinační akce. Při jedné rozezvučel Nový konstrukci za zády brankáře hostí.
Hronov minutu a půl před koncem zkusil hru bez brankáře, zabrzdilo ho ale vyloučení a přesilovku dorážkou využil Pletka – 5:2. „Bylo to těžké utkání, ale hlavní příčinu vidím v rozhodčích. To, co předvedli, nebyl dobrý výkon, udělali mnoho chyb na obě strany a z utkání udělali doslova „bramboračku“. Pro nás jsou ale hlavní tři body, které se počítají do tabulky, a my jsme si je zasloužili,“ řekl po utkání trenér Jičína Daniel Pletka.

Jičín – Hronov 5:2

Fakta – Branky a nahrávky: 2. Borovec (Sedmík, Pletka), 19. Vajsejtl (Nový), 21. Pletka (Borovec), 56. Nový (Kollman), 60. Pletka (Kollman, Vajsejtl) – 34. Dostál (Podzimek), 57. Petr (Exner). Rozhodčí: Padevět – Purtík, Roischel. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 335. Jičín: Beneš, Pivrnec – Kejmar, Brzák – Najman, Houser – Mikolášek, Štěpán – Nový, Vajsejtl, Kollman – Pletka V., Sedmík, Borovec – Němec, Průšek, Hladík. Po třetinách: 2:0, 1:1, 2:1.

Hokejisté Nové Paky hostili druhé Třebechovice a nakonec podlehli těsně 2:3. „Hráli jsme, na co jsme měli. Zvýšená bojovnost a disciplinovanost přinesly zlepšený výkon,“ uvedl po zápase Petr Zvolenský, kouč Nové Paky.

Nová Paka – Třebechovice 2:3

Fakta – Branky a nahrávky: 46:01 Jebavý (Ersepka), 59:35 Hric (Spal, Kulhánek) – 7:15 Drašnar (Dittrich), 30:29 Beránek (Šeda), 50:38 Šeda (Beránek). Rozhodčí: Veinfurter – Dudadík, Mertlík. Vyloučení: 4:5 a TS (neproměněno). Využití: 0:1. Diváci: 200. Nová Paka: Škop (Bouška) – Zvolenský, Spal – Barbora, T. Kadeřábek, Kloutvor – Svoboda, Pour – Hloušek, Vrba, Hric – Kulhánek, Ersepka – Jebavý, Adolf, Rychlovský. Po třetinách: 0:1, 0:1, 2:1.

Slučování škol budí rozhořčení

Lázně Bělohrad - Návrh optimalizace, který výbor pro vzdělávání odhlasoval, se zabývá také sloučením místního odborného učiliště s Gymnáziem, SOŠ, SOU a VOŠ Hořice. Ředitelem sloučeného subjektu se stane ředitel bělohradského učiliště Pavel Petr. Jeho funkční období v červenci příštího roku končí, a tak bude vypsáno nové výběrové řízení.