Pořádně krutou porážku si v sobotní dohrávce 23. kola Chance ligy připsali hokejisté vrchlabského Stadionu. Ti na domácím ledě prohráli se Vsetínem 4:5, když rozhodující branku inkasovali 107 vteřin před závěrečnou sirénou. Domácí nastoupili posíleni řadou hráčů pardubického Dynama, přesto to na body nestačilo. Horalé při sérii čtyř po sobě jdoucích domácích zápasů dokázali porazit pouze Přerov, pak postupně podlehli Litoměřicím, pražské Slavii a teď i Vsetínu.

Chance liga

HC Stadion Vrchlabí - VHK Robe Vsetín 4:5

Valaši ve Vrchlabí po třinácti odehraných minutách vedli rozdílem dvou tref a náskok si nesli i do první přestávky. Po pauze ale horalé spustili kanonádu a během úvodních devíti minut otočili stav na 4:2. Postupně se prosadili Hecl, Matýs, Tomáš Kynčl a krátce před polovinou zápasu ještě podruhé Hecl.

Hokejisté Moravské Třebové si na domácím ledě hravě poradili s Poličkou a vedou skupinu B.
Nadstavba pro Třebové. Česká vede elitní skupinu, Moravská je suverénní v béčku

Jenže takřka záhy Vsetín vrátil do hry Pšurný, v nástupu do závěrečné periody vyrovnal Berger a necelé dvě minuty před koncem atraktivního utkání rozhodl bekhendovou avšak skvěle umístěnou střelou Jerofejevs.

V tabulce tak Stadion zůstává devátý, dál se pohybuje na hraně příček zajišťujících účast v play off. A už v pondělí vrchlabští hokejisté vyrazí k dalšímu utkání, tentokrát na led vedoucí Třebíče.

Fakta - branky a nahrávky: 21. Hecl (O. Rohlík, Pochobradský), 23. Matýs (J. Zdráhal), 26. T. Kynčl (Hecl, Koffer), 29. Hecl (J. Zdráhal) – 6. Pšurný (R. Vlach, A. Zeman), 13. Vítek (D. Březina), 31. Pšurný (Rob), 42. Berger (A. Zeman, Hryciow), 59. Jerofejevs (Pitule, D. Březina). Rozhodčí: Petružálek, Čáp – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 516. Třetiny: 0:2, 4:1, 0:2.

HC Stadion Vrchlabí: Klouček (J. Soukup) – Linhart, T. Jelínek, O. Vála, J. Zdráhal, Kajínek, Nedbal, T. Kynčl – Pochobradský, Chrtek, D. Chalupa – Koffer, O. Rohlík, Hecl – Matýs, P. Urban, Mrňa – M. Machač, T. Kaut, T. Zeman.

VHK ROBE Vsetín: D. Sachr (A. Beran) – Jerofejevs, Štach, Š. Jenáček, Smetana, J. Jenáček, Ondračka, Hryciow – Jonák, Pšurný, Rob – Hořanský, Pitule, Gago – Berger, R. Vlach, A. Zeman – D. Březina, Kucharczyk, Vítek.

Ohlasy trenérů 

Martin Koudelka (HC Stadion Vrchlabí): „Vstupy do zápasů máme velice špatné. Na soupeře se připravíme, vletíme na něj, ale srazí nás minela, která vyústí v inkasovaný gól. A pak se nám to na chvíli sesype. Musím říct, že jsme na Vsetín trochu pozměnili systém. Byli jsme velice aktivní, ale ta aktivita v první třetině vůbec nebyla zhodnocena gólem, což se nám opakuje celou sezonu. Ve druhé třetině kluci dali góly a ten hokej byl o něčem úplně jiném. Soupeře jsme zatlačili. Vymstilo se nám, že jsme nevstřelili víc gólů. Za naši práci jsme nebyli odměněni ani bodem, což je v této situaci pro hráče zdrcující. Odmakali skvěle celý zápas. Dali jsme sice čtyři góly, ale pět jsme jich dostali. Je to o určitých věcech, které se nám opakují, musíme na nich dál pracovat.“

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): „Bylo to velice těžké utkání proti důraznému, bojovnému soupeři. Měli jsme dobrý vstup do zápasu. Po první třetině jsme vedli 2:0, ale kluky jsme upozorňovali, že naše hra nebyla podle našich představ, a že soupeř přidá na obrátkách, což se taky stalo. Ve druhé části jsme měli několikaminutový blackout, kdy nám to tam napadalo a to ještě spoustu šancí pochytal David Sachr. Nebýt jeho, už by se nám výsledek daleko hůř dotahoval. Třetí třetina byla z naší strany nejpovedenější, závěr byl vabank a štěstí se přiklonilo na naši stranu. Za tři body jsme rádi, utkání bylo víceméně vyrovnané.“