HC Wikov Hronov – HC Jičín 3:6 (1:0, 1:4, 1:2). Utkání začalo vyrovnaně a oba celky si vytvořily několik šancí. Jičín ubránil přesilovou hru. Ve 13. minutě jeho obrana nevyhodila kotouč do bezpečí, který se v nastalém závaru dostal k nekrytému Hubáčkovi a ten pohodlně otevřel skóre. Domácí mohli zvýšit náskok v 17. minutě. Jičín hrál přesilovku, při rozehrávce Franců vypíchl puk obránci, jel sám na Beneše a byl faulován. Nařízené trestné střílení ale neproměnil.

Do druhé části vstoupil Jičín aktivně, lépe napadal domácí v jejich třetině a vytvořil si mírnou převahu, výsledkem bylo vyrovnání v 24. minutě. Před brankou byl faulován Weiss, rozhodčí signalizovali vyloučení a ze vzniklého závaru vytěžil Tondr gólovou dorážku. Vzápětí měli šanci domácí, obrana Jičína ale dokázala získat kotouč, Jenda starý ho od červené čáry nastřelil na branku, Exner ho pouze vyrazil před sebe, k němu se nejrychleji dostal Lukáš Hloušek, byl faulován, ale za ním jedoucí Ondra Mizera už dopravil puk na správné místo -- 1:2. Domácí vyrovnali za necelé dvě minuty trochu sporným gólem, když dotlačili za branku puk ukrytý pod lapačkou Beneše a rozhodčí branku uznal.

Hra pokračovala několika šancemi na obou stranách, po polovině utkání Jičín opět získal převahu a v 36. minutě po vyhraném bully v třetině domácích Hladík našel volného Hakena a ten poslal Jičín opět do vedení. Jičín pokračoval v dobré hře a v 38. minutě Weiss s kotoučem zprava objel branku domácích, přes třetinu našel volného Tondra a bylo to 2:4.

V úvodu třetí části dostali domácí výhodu dvojnásobné přesilovky a kanonýr Hubáček snížil na rozdíl jediné branky. Jičín ale pokračoval v aktivní hře ze druhé třetiny a vytvářel si další vyložené šance. Ve 45. minutě přitiskl domácí před branku, ve které již stál Kudrna, Houser od modré vystřelil a vyražený puk dopravil do sítě Nový.

Hrál se neustále rychlý hokej se šancemi na obou stranách, Jičín měl mírnou převahu a tu vyjádřil šestým gólem v síti domácích. V 54. minutě po levé straně vyvezl puk Hladík, nahrál rozjetému Hakenovi, který z levého kruhu trefil přesně.
Jičín tak v důležitém utkání zvítězil a stále bojuje o lepší výchozí postavení pro „play off".

Branky a nahrávky: 13. Hubáček (Glos), 26. Franců (Borůvka), 41. Hubáček (Borůvka) – 24. Tondr (Krupka), 24. Mizera (Hloušek), 36. Haken (Hladík), 38. Tondr (Weiss), 45. Nový (Houser), 54. Haken (Hladík, Kaulfus). HC Jičín: Pivrnec, Šec – Tondr, Moucha – Houser, Kaulfus – Starý, Najman – Weiss, J. Hloušek, Krupka – Nový, Haken, Hladík – L. Hloušek, Abel, Mizera. Trenéři Pletka, Růžička.
Ve středu Jičín čeká na domácím ledě další soupeř HC Jaroměř. Utkání začíná v 18 hodin.  (jj)