Hokejistům Jičína schází jediné vítězství k tomu, aby se znovu po dvou letech stali vítězem Krajské ligy Libereckého kraje. Svěřenci trenéra Radka Nového vedou po dvou zápasech nad rivaly z Turnova 2:0 a jsou tak blízko od pomsty za loňskou finálovou porážku.

KLM Liberecko - 3. zápas semifinále: Jičín (v bílém) - Lomnice nad Popelkou.
Pošesté za sebou ve finále! Jičín doma přejel rivala a znovu si zahraje o titul

Jičínští šli do finále ze druhého místa po základní části, o němž rozhodovala horší bilance vzájemných zápasů právě s Turnovem. Tým ze srdce Českého ráje tak měl příležitost začínat na vlastním ledě, tu ale na úvod nevyužil.

Play off krajské ligy, finále – 1. zápas

Na zimním stadionu Ludvíka Koška takřka 45 minut vládli brankáři. Jak domácí Daniel Kysilka, tak jičínský David Kořínek byli doslova nepřekonatelní. Až v čase 44:52 otevřel skóre ve vlastním oslabení hostující Kloutvor a donutil tak soupeře zapnout ještě na vyšší obrátky.

Turnovští na vyrovnání potřebovali necelé tři minuty, z přesilovkové trefy Maděry se však radovali pouhých 22 sekund. Záhy totiž vrátil hostům vedení Kollman a stav 1:2 už vydržel do závěrečné sirény.

Turnov – Jičín 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Fakta – branky a nahrávky: 48. Maděra (Kysilka) – 45. Kloutvor (Průšek, Kollman), 48. Kollman (Průšek). Rozhodčí: Vala, Kaňkovský – Serbus, Grundler. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 340. Stav série: 0:1.

HC Turnov 1931: D. Kysilka (Musílek) – P. Zákoutský, J. Zákoutský, Suska, Nikolič, Jiránek, M. Kysilka – M. Malinský, Hloušek, Kožarik, D. Knap, J. Vondráček, Křepelka, Adamec, Liška, Rutkovský, D. Maděra. HC Autocentrum Jičín: D. Kořínek (L. Beneš) – M. Žalud, Najman, Mikolášek, O. Žalud, A. Řeháček, Richter – M. Krejčík, Průšek, V. Němec, Kysela, Sedmík, Kollman, Borovec, Žďárský, E. Dvořák, Kloutvor, Vajsejtl.

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje vrcholí finálovou sérií mezi hokejisty České Třebové a Nového Města nad Metují.
/FOTO, VIDEO/ Spartak se ve finále drží, leč Kohouti vítězí a míří za titulem

Play off krajské ligy, finále – 2. zápas

Druhé utkání na jičínský stadion přilákalo bezmála pětistovku diváků a ti tentokrát sledovali mnohem atraktivnější partii. Jen za první třetinu padlo více branek než v úvodní šachové partii. Nejdříve vedli hosté, soupeř stav otočil, aby Turnovští vrátili skóre na nerozhodných 2:2.

V prostřední části se ale dvakrát trefil domácí Kloutvor a když ve 45. minutě stejný hráč přidal svou již čtvrtou (!) branku v zápase, bylo o majiteli druhého bodu v sérii rozhodnuto.

Sport hokej krajská liga únor 2024 Česká Lípa - Jičín
Jičínští do play off z druhé pozice. V České Lípě bod na první místo nestačil

Jičín – Turnov 6:3 (2:2, 2:0, 2:1)

Fakta – branky a nahrávky: 10. Kloutvor (Průšek, Kollman), 14. Krejčík (Najman, Žďárský), 31. Kloutvor (Průšek, Kollman), 39. Kloutvor, 45. Kloutvor (Průšek, Kollman), 59. Krejčík – 9. Maděra (Kožarik, Nikolič), 16. Knap (Křepelka, Suska), 58. Kysilka (Knap, Maděra). Rozhodčí: Bernat, T. Borecký – Krejbich, Ječný. Vyloučení: 7:2. Bez využití. V oslabení: 1:2. Diváci: 470. Stav série: 2:0.

KLM Liberecko - finále, 2. zápas: Jičín - Turnov 6:3.Na vítězství 6:3 v domácím utkání stačili Jičínu proti Turnovu jen tři střelci.Zdroj: Roman Vlačiha

HC Autocentrum Jičín: D. Kořínek (L. Beneš) – Richter, A. Řeháček, M. Žalud, Najman, O. Žalud, Mikolášek – M. Krejčík, Průšek, V. Němec, Kysela, Sedmík, Kollman, Borovec, Žďárský, E. Dvořák, Kloutvor, Vajsejtl. HC Turnov 1931: D. Kysilka (Musílek) – P. Zákoutský, Jiránek, J. Zákoutský, Suska, Nikolič, M. Kysilka – Liška, Hloušek, Kožarik, D. Knap, J. Vondráček, Křepelka, Adamec, M. Malinský, Vaníček, Rutkovský, D. Maděra.

Dosavadní průběh play off

Čtvrtfinále: Lomnice nad Popelkou – Frýdlant 5:1 a 4:3p (konečný stav série 2:0, Česká Lípa – Gepardi Jablonec n. N. 7:5 a 9:8 (konečný stav série 2:0). Semifinále: Turnov – Česká Lípa 2:3, 3:2p, 5:3 a 4:3 (konečný stav série 3:1), Jičín – Lomnice nad Popelkou 2:1, 3:2p a 4:0 (konečný stav série 3:0).

Poslední šampioni na Liberecku

2018/2019 HC Jičín
2019/2020 HC Jičín
2021/2022 HC Jičín
2022/2023 HC Turnov 1931

Třetí utkání finálové série se hraje ve středu 20. března od 19 hodin na turnovském ledě a hokejisté Jičína budou mít příležitost proměnit úvodní mečbol na zisk krajského titulu.