V sestavě Pardubic už chyběl francouzský forvard Valentin Claireaux, jenž se domluvil s vedením Dynama na ukončení smlouvy a dnes již nastoupil za Mladou Boleslav. Po více než měsíci se naopak v brance objevil Milan Klouček.

Východočechy na Hané nasměroval za šestou výhrou v řadě útočník Mandát. Ten nejprve v 8. minutě skóroval po přihrávce Camary a na začátku druhé třetiny proměnil samostatný únik. Mezitím další šance nevyužili Camara či Roman,

Ještě ve druhé třetině využil přečíslení Blümel, jenž potřetí překonal gólmana Konráda. Ihned po buly se pak trefil Jiří Ondrušek a snížil.

Ve třetí třetině za Dynamo skóroval po povedené akci Marek Ďaloga, Hanáci ovšem korigovali na 3:4, když svou třetí branku vstřelili ve vlastním oslabení. Gólem do prázdné branky pak zápas uzavřel pardubický Blümel.

"První třetina byla ještě taková zmrzlá, ale i tak jsme měli více ze hry. V té druhé jsme hráli slušně a vytvářeli si šance. Až na posledních pět minut utkání, kdy jsme předvedli nějaké lajdácké věci, které se nám nemohou stávat, jsme odehráli dobrý zápas," řekl hlavní trenér Richard Král.

Smutná hokejová zpráva: Zemřel Otakar Mareš

Další zápas je na programu v pondělí 28. prosince, kdy Pardubice od 18 hodin přivítají Zlín.

Olomouc - Pardubice 3:5

Fakta - branky a nahrávky: 37. Ondrušek (Nahodil), 55. Káňa (Knotek, Valenta), 60. Káňa (Burian, Černý) – 8. Mandát (Camara), 25. Mandát (Kolář), 32. Blümel (Anděl, Kousal), 48. Ďaloga (Kousal, Mandát), 60. Blümel. Rozhodčí: Šír, Kubičík – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 5:4, navíc Škůrek 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Bez diváků. Třetiny: 0:1, 1:2, 2:2.
HC Olomouc: Konrád – T. Černý, Švrček, Škůrek, Valenta, Dujsík, Ondrušek, Rutar – Burian, J. Knotek, Bambula – J. Káňa, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Pekr – Ostřížek, Mácha, V. Tomeček.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Nakládal, Kolář, Zdráhal, Mikuš, Hrádek, Ďaloga, Vála – Blümel, Poulíček, Anděl – Camara, Kousal, Mandát – Paulovič, Roman, Svačina – Machala, Rohlík, Kusý.