Na jedné straně nadšené a odhodlané ženy a dívky, které mají momentálně jediný cíl, a to hrát lední hokej a dále veřejnost, které se nápad Jitky Albrechtové z Děčína velmi líbí, věří mu a bude tým sledovat a podporovat. Na straně druhé se ale logicky objevily také skeptické názory.

Start do sezony
Jičínské Manki, jak se družstvo začínajících hokejistek domluvilo, že si bude říkat, jinak oficiálně HC Jičín ženy, zahájily sezonu 2015/2016 na zimním stadiónu v Jičíně. I přesto, že málokdo věřil, že se vůbec projekt povede dotáhnout do zdárného cíle, vyjelo na led v sobotu 3. října 2015 v 10.00 celkem 14 dívek a žen připravených naučit se hrát lední hokej a reprezentovat tak hrdě město Jičín. Vzhledem k tomu, že nebyla jistá možnost využít led v Jičíně, byl zarezervován náhradní termín i v Nové Pace, a to v neděli od 13.15 do 14.15. Trénink v Jičíně se nakonec uskutečnil a po společné domluvě se po jeho absolvování ženy a dívky rozhodly využít i možnosti v Nové Pace, kde se tak konala druhá tréninková jednotka. A jak se po ní ukázalo, bylo toto rozhodnutí velmi správné. Na ledě se pohybovaly jak dívky od 14 let, tak maminky ve věku 40 let.

Samotná zakladatelka Jitka Albrechtová už vlastně v této činnosti zaznamenala hattrick (v roce 2013 založila ústecké lvice, 2014 děčínské medvědice a nyní v roce 2015 i tým žen v Jičíně). „Neumím prohrávat, a když si něco umanu, nezastaví mě nic. Jsem zvyklá jak na kritiku, tak na obdiv," říká s úsměvem na tváři Albrechtová. „Nejde mi o to, abych se někde zviditelňovala, ale především o to, aby tým fungoval a našli se nějací sponzoři, jejichž loga by byla zviditelněna na hokejových dresech, které ženy budou oblékat," dodává. Trenérka si ovšem moc dobře uvědomuje, že cesta k vytčenému cíli nebude vůbec jednoduchá. „Čeká nás dlouhá cesta, hektolitry potu, slz, odříkání, zklamání, ale také radost z prvního gólu, zlepšení, odvaha a naděje, že jména všech hráček budou na oficiálním webu českého hokeje (hokej.cz) právě pod týmem HC Jičín.

Šance pro nové hráčky
Lední hokej není omezený věkem, ale ani váhou, výškou, vzhledem, vzděláním, zkušenostmi a ani počtem dětí. Přihlásit se můžou dívky i ženy v průběhu sezóny, nebo se mohou přijít podívat na průběh tréninku.

Platí se vždy 100 Kč za jeden trénink, které jsou většinou v pátek od 22.00 do 23.00 hodin. Sraz je vždy ve 21.00 (před každým tréninkem se dělá rozcvička). Pokud není místo v Jičíně, je trénink v Nové Pace v sobotu ráno od 7.15 do 8.15 hodin.

Již zítra pokračují začínající hokejistky Jičína s dalším tréninkovou jednotkou. A ta bude dokonce dvoufázová! Nejprve se budou jičínské „Manki" na ledě pohybovat od 17.45 do 18.45 hodin. Druhou fázi pak absolvují od 22.00 do 23.00 hodin. A bude se na co dívat!   (ja, dopa)