HC Čeští Letci – Sokol Horní Branná 7:3 (2:2, 3:0, 2:1). K předposlednímu zápasu v tomto kalendářním roce nastoupili Letci ze šestého místa proti dvanácté Horní Branné. V týmu Letců zažil premiéru v brance gólman Ondřej Barkman, který v předchozí sezóně nastupoval v Lomnici za Sklopísek Střeleč a Letce v loňském čtvrtfinále značně potrápil. Letos hájí jejich barvy. Úvod zápasu patřil soupeři, který již po devětadvaceti vteřinách hry vstřelil první branku. David Maršík ujel po levém křídle, Ondřej Barkman sice jeho střelu vykryl, puk ale neměl pod kontrolou a od levého betonu se mu odrazil za čáru – 0:1.

V páté minutě zavezl puk do pásma Petr Fejfar, na centru mu najel Martin Zikmund a po střele nad lapačku bylo srovnáno – 1:1. Letci pak nevyužili následnou přesilovku. Přesto ale šli v polovině třetiny po delším tlaku na bránu soupeře do vedení. Štěpán Dressler se dostal k odraženému puku, přiklepl ho Lukáši Karbanovi a ten střelou pod břevno dostal tým do vedení 2:1. Letci se ale z vedení neradovali dlouho. V desáté minutě zápasu srovnal Čermák, když si povyjel zpoza obránce a nasadil Ondřeji Barkmanovi jesle – 2:2.

Ve druhé třetině Letci přesvědčivě svoji převahu v poli přetavili v branky. Nejprve si Zdeněk Václavec vyměnil puk s Markem Matějou, který mu od zadního mantinelu nahrál před bránu a Václavec pak pohotově zavěsil – 3:2. V sedmé minutě druhé třetiny vjel po pravém křídle do útočného pásma Lukáš Karban a z vnější strany kruhu pak poslal přesně cílenou střelu do vzdálenějšího růžku Šimůnkovy brány – 4:2. O minutu později sebral Zdeněk Václavec za bránou Jiřího Šimůnka puk Čermákovi a našel před brankou Zajíce, jehož střela se otřela o lapačku Šimůnka a puk následně spadl za brankovou čáru – 5:2. Ze třetí třetiny se ukrojila půlminuta a Letci zvýšili již na 6:2.

Po dorážce z kruhu ke vzdálenější tyči se trefil Štěpán Dressler. V šesté minutě si Letci vstřelili vlastní gól, když se odražený puk od brusle jednoho z obránců dostal za záda Ondřeje Barkmana – 6:3. Tři minuty před závěrečnou sirénou nahrával Lukáš Semecký zpoza brány přes Radka Kubzu na najíždějícího Štěpána Dresslera, Šimůnek se nestačil vrátit do středu brány, a tak Dressler perfektně zakončoval do odkrytého prostoru – 7:3. Letci se tak po zisku tří bodů posunuli v tabulce ze šestého místa na páté.

Fakta: Dressler 2, Karban 2, Zikmund, Zajíc, Václavec – Beneš 2, Čermák. HC Čeští Letci: Barkman – Syrůček, Jelínek, Fejfar, Sedláček, Karban, Dressler, Zikmund, Kohút, Semecký, Václavec, Zajíc, Sehnoutek, Matěja.