6. SEMIFINÁLE

HC Oceláři Třinec (6.) – HC Dynamo Pardubice (1.)
Středa 17.00, WERK Arena

První gól – spíše nahození než střela

Třinec vyrovnal necelé čtyři minuty po inkasované brance. Čukste, který nastoupil k prvnímu utkání v sérii, vyslal na pardubickou bránu propagační střelu. Jenže bránící hráč nedokázal odstranit protivníka, tak aby jeho gólman viděl a Will máchl lapačkou do prázdna.

Druhý gól – genialita Růžičky

Třinecký matador si počkal na příhodný moment, až se před brankářem vytvoří chumel hráčů. Vypálil a puk prošel jednomu z pardubických borců mezi nohavicemi i Willovi nad betonem. Jinde už škvírka nebyla.

Třetí gól – smolné vyloučení a Sedlákův zkrat

Pardubický bek Košťálek zbytečně vyhazoval puk po mantinelu, jenže ho zvedl až nad plexisklo.K tomu hned po buly zlomil Sedlák hůl a po vzoru NHL se vydal pro novu. K jeho smůle na vzdálenější střídačku. Hosté bleskurychle zareagovali a lišák Růžička využil darovanou „přesilovku“ pět na tři.

Šedesát minut na krev

Pardubice vozily Třinec na kolotoči, jenže pak se udělalo špatně jim. Přivodily si situaci, že dnes musí vyhrát, jinak cestu za titulem končí na zastávce Semifinále.

„Hrajeme proti výbornému týmu a musíme zůstat koncentrovaní na každý detail. Ještě ale není konec. Poslední krok je vždy nejtěžší. Pokud budeme hrát na krev šedesát minut, vyhrajeme,“ burcuje pardubický lev Adam Musil.