Za atraktivním soubojem vedoucího celku tabulky s druhým se den po utkání ohlédli trenéři Václav Baďouček a Jiří Malinský. Vrchlabští si výhrou nad rivalem upevnili pozici na vedoucí příčce, když aktuálně na svého nejbližšího pronásledovatele mají náskok sedmnácti bodů.

Smutnit po derby ale nemusel ani dvorský Rodos. Třetí Mostečtí Lvi totiž ztratili bod s týmem Řisut a na Dvoráky se tak dívají s dvoubodovým mankem.

Hodnocení obou trenérů

Václav Baďouček, trenér HC Stadion Vrchlabí: „V první řadě bych chtěl říct, že za výsledek 3:0 jsem hodně rád. Je to pro mě daleko lepší než vítězství 11:2. Hráli jsme dobře odzadu, rychle se nám podařilo skórovat. Přesto tam v první třetině byla řada nepřesností. Zdálo se mi, že jsou kluci po delší době před domácím publikem trochu nervózní. V prostřední části bylo v naší hře hodně okének a výrazně nás podržel Kuba Soukup. Soupeři chytil vyložené góly. I my jsme měli šance, ale proměnili pouze jednu. Byla tam hra nahoru dolů a až třetí třetina byla odehrána podle mých představ. Hosté už výraznější šance neměli, naopak nám se v úplném závěru podařilo ještě jeden gól přidat. Dvůr odehrál velmi dobré utkání a osobně bych si přál, kdybychom v základní části potkali víc takových soupeřů. Nechci žádného ze soupeřů snižovat, ale některé zápasy jsou jen o tom, kolik nastřílíme branek. Nyní nás čekají duely v Nové Pace a doma s Mostem, tak snad nás i tito soupeři dostatečně prověří.“

Jiří Malinský, trenér HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: „Odehráli jsme dle mého názoru nejlepší zápas ze čtveřice vzájemných duelů s Vrchlabím. Trošku nám utekl začátek, kdy jsme bohužel brzy inkasovali, pak jsme se ale zvedli a domácím byli rovnocenným soupeřem. Chvílemi jsme byli i lepší. Pokud ale chcete v takovém utkání uspět, musíte proměňovat šance. My jich měli spoustu, kdybychom proměnili alespoň polovinu, mohl být výsledek jiný. V závěru jsme s klukama konzultovali power-play, rozhodli jsme se ale zůstat u klasické přesilovky. Poslední vteřiny už ovlivnily emoce.“

Hrálo se i na dalších stadionech

Je až neuvěřitelné, kolik toho momentálně mají společného hokejisté Trutnova a Nové Paky. Tak předně: v tabulce druholigové skupiny Sever je to konto se shodným počtem 32 bodů. Vedle toho ve vzájemných soubojích této sezony drží bodově vyrovnanou bilanci (1-1-1-1).

A ve 30. kola měli rivalové skvělou příležitost vrátit se na pozice zaručující účast ve vyřazovacích bojích.

Jenže už před středečním večerem nastal problém. Oba východočeské celky totiž čekaly souboje s týmy, proti nimž v aktuální sezoně nezískaly dosud ani bod!

Ke smůle regionálních zástupců se na této pravdě nic nezměnilo. Trutnov doma počtvrté v ročníku nestačil na Jablonec, Nová Paka odjela zase s prázdnou z Děčína.

Trutnov - Jablonec 3:5

Draci narazili na soupeře, který poslední čtyři duely vyhrál a ze spodku tabulky se dokázal vydrápat na pátou příčku. Na té mohl Trutnov Vlky vystřídat, to by ale musel rozjetého soka přibrzdit a následně i porazit.

Nestalo se. Domácí v utkání vedli pouze v rozmezí od 17. do 20. minuty. Od druhé třetiny už otěže zápasu drželi Severočeši a po utkání konkurentovi v tabulce odskočili na rozdíl pěti bodů.

Děčín - Nová Paka 6:5

Nováček soutěže v Děčíně skvěle začal, na gól Vrby z 5. minuty ale domácí odpověděli třemi zásahy v závěru první třetiny.

Bruslaři se nevzdali ani za stavu 5:1. Snížili na rozdíl jediné trefy. Pak ale soka uklidnil šestým gólem Volráb, jenž v 53. minutě zkompletoval hattrick.