Zklamání a zase zklamání nadělili hokejisté Dvora Králové svým příznivcům den před Štědrým dnem. Poslední letošní duel na stadionu pod Hankovým domem po jejich tragickém výkonu vyzněl zaslouženě pro hosty z Jaroměře. I když ani z jejich strany nešlo o bůhvíjaký zápas. „Byla z toho holomajzna,“ shrnul utkání dvorský trenér Jaromír Branda

A navíc se ta „holomajzna“ neuvěřitelně protáhla. Zaprvé se totiž zpozdil začátek derby o 35 minut. Hosté z Jaroměře přijeli v bílých dresech a domácí nastoupili také ve své světlé kombinaci (chyba na straně Jaroměře). Dvorští své tmavé dresy měli v prádelně, takže se čekalo až z Jaroměře přivezou modré pro hosty.

Druhé zdržení nastalo v polovině duelu po bitce Dufka s Novotným, po které se zapisovaly snad patnáct minut tresty. Vítězství jaroměřského hráče, který domácímu soupeři přetáhl dres přes hlavu, kvitovalo několik hostujících hokejistů zbytečně teatrálním klepáním hokejkami do ledu a toto gesto nezůstali z domácí střídačky bez odezvy.

Co se týká průběhu utkání, rozhodnutí přinesly již úvodní minuty. Ve 3. minutě hostující Dudadík vymyslel zpoza dvorské branky takovou přihrávku, že Bartu poslal na druhou strany svatyně a Karel mířil do odkryté části – 0:1. Vyrovnání na 1:1 zařídil v 7. minutě Dušička ze samostatného nájezdu kličkou do bekhendu.

Už o 31 vteřin později však Jaroměř opět vedla. Na konci nejhezčí kombinace střetnutí se objevil před brankovištěm Hamáček – 1:2. Autor druhého hostujícího gólu v 9. minutě vyhrál v obranné třetině Dvora vhazování na Koblížka a jaroměřský bek od modré čáry propálil Bartu – 1:3. „Dostali jsme se pod tlak. Místo toho, abychom do 10. minuty hráli jednoduše, hrál tak soupeř. Lehce se k nám dostával, důrazně nás napadal a dával góly,“uvedl Jaromír Branda. „Hra se pak vyrovnala, ale bohužel nám nešly přesilovky. Slabá střelba, málo jsme se tlačili do brány,“ dodal, proč se jeho tým nedokázal vrátit.

V 57. minutě domácí odvolali brankáře a hráli čtyřicet vteřin power play šest na tři. Výsledek? Jedna střela. V šesti to Dvoráci zkoušeli i dál, ale usadit se v útočném pásmu byl problém. Padesát vteřin před koncem se trefil do prázdné branky Rudolfský – 1:4.

DVŮR KRÁLOVÉ - JAROMĚŘ 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)

Fakta – branky a asistence: 7. Dušička (Kubelka, Hamerský) – 3. Karel (Dudadík), 8. Hamáček (Novotný, Drašnar), 9. Koblížek (Hamáček), 60. Rudolfský (Koblížek). Rozhodčí: Lučan – Votroubek, Pošvám. Vyloučení: 8:15, navíc Dufek – Novotný oba 5 minut+OK. Bez využití: Diváci: 250.

HC BaL Dvůr Králové nad Labem:
Barta – Hamerský, Krejcar, Říčan, Dufek, Laš, Vitebský – Kubelka, Dušička, Svoboda, Všetečka, Motl, Dlab, Rychtera, Voděrek, Pavelka, Draštík.

HC Jaroměř: Svoboda – Koblížek, Merkl, Novák, Synek, Kukal, Růta – Hamáček, Novotný, Drašnar – Vejman, Křepinský, Jurča – Svoboda, Rudolfský, Karel.

Další výsledky - skupina A:

Náchod – Nová Paka 10:3 (3:1, 2:0, 5:2). Branky: Hudeček 2, Javůrek 2, Verner, Škoda, Chudý, Hrabica, Hubáček, Vondřejc – Kuch, Hribik, Jelínek. Rozhodčí: Machač – Petr, J. Řezníček. Vyloučení: 8:11. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 200.

Nové Město nad Metují – Třebechovice p. O. 3:2 (1:0, 0:2, 2:0). Branky: Dostál 2, Ježek – Bohdanecký, Polák. Rozhodčí: Samek – Srna, Schánil. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 210.

Skupina B:

Hronov – Opočno 6:7 v prodl. (1:2, 2:1, 3:3 – 0:1). Branky: Ropický 2, Matyska, Mlateček, Kubeček, Mašek – Herzán 2, Bouz, Čtvrtečka, Černík, Felcman, Slezák. Rozhodčí: Padevět – Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 6:8, navíc Milfort (H) 10 min. OT. Využití: 2:2. Diváci: 100.

Nedělní zápasy 27. 12. 17.00: Třebechovice – Náchod, Jaroměř – Nové město, Nová Paka – Dvůr Králové a Nový Bydžov – Hronov.