Co rozhodlo
HC Čeští Letci – Kaspo 9:1 (2:1, 4:0, 3:0). Novopačtí poprvé nastupovali do zápasu jen s devíti hráči do pole + Luděk Kordík v bráně. Během první třetiny se připojil Lukáš Semecký, rovněž soupeři čtyři hráči dorazili během první dvacetiminutovky. Kouč Letců Jarda Kozák sestavil první útok v nezvyklém složení – mezi Dana Fišara a Lukáše Karban postavil Tomáše Syrůčka a první lajna nastřílela soupeři 7 branek!!! Fišar dal hattrick a Syrůček nasbíral 6 kanadských bodů (2+4), dvě branky přidal Lukáš Karban. Ani druhá lajna nezůstala pozadu – po dvou gólech přidal Petr Plecháč.

Přesto se jako první radoval soupeř. Již v 5. minutě Letci ztratili puk v útočném pásmu. Jarda Čermák ho nahodil až na modrou osamocenému Marku Vogtovi a ten se sám rozjel na Kordíka. Vogt zvolil střelu a puk se přes vyrážečku odrazil Kordíkovi za záda – 0:1. Kordík již ve zbytku zápasu nepustil žádnou branku a blýskl se skvělými zákroky.

Letcům se podařilo stav zápasu srovnat až po dlouhých deseti minutách. Fišar vyhrál vhazování, poslal puk Syrůčkovi, který si přejel do druhého kruhu, odkud vystřelil přes chumel hráčů přesně k levé tyči – 1:1. Ve 12. minutě Václav Bahník zachytil letící puk do rukavice a hodil si ho na hůl tak nešikovně, že se ho jako první zmocnil Syrůček. Poslal ho na levé křídlo připravenému Fišarovi a ten z voleje vypálil. Puk následně prolétl kolem povyjetého Kadluse ke vzdálenější tyči.

Ve 3. minutě druhé třetiny šel sedět Petr Průšek z Kaspa za příliš mnoho hráčů na ledě. Na trestné poseděl pouhých 13 vteřin. Josef Křížek nahrával od Kadlusovy brány zpátečkou na Plecháče a ten střelou od mantinelu z dálky poslal kotouč ke vzdálenější tyči – 3:1. Petr Plecháč si gólovku do puntíku zopakoval již po dvou minutách hry. Svatopluk Horáček nahrával od vlastní modré do jízdy Plecháčovi, který se trefil opět stejnou střelou z dálky – 4:1. V polovině druhé třetiny předvedl skvělý kousek Syrůček. Projel mezi třemi hráči Kaspa až stál Kadlusovi tváří v tvář. Parádní kličkou pak poslal puk pod padajícím gólmanem do brány – 5:1. Tečku za střeleckými hody druhé třetiny udělal Fišar. Syrůček ho našel osamoceného u protější tyče a po jeho nahrávce byl proti Fišarově teči Kadlus bezmocný – 6:1.

V úvodu závěrečného dějství znovu úřadovala první lajna – Syrůček dostal nahrávku zpoza brány od Karbana, poslal puk na druhou stranu Fišarovi a ten střelou přes obránce zvýšil na 7:1. V 10. minutě dostal nahrávku od Plecháče Karban a z bezprostřední blízkosti zvedl puk mezi tyčí a betonem Kadluse za čáru – 8:1. Závěrečnou branku dal opět Lukáš Karban a to v poslední minutě zápasu. Václavec nahrál v útočném pásmu zadovkou na Syrůčka a ten okamžitě poslal puk na Karbana stojícího těsně před Kadlusem. Karban hokejkou puk zvedl přes Kadlusovu lapačku žabkou do brány – 9:1. Letci diváky dožadované desítky nedosáhli, ale po střelecké smůle ze zápasu s Grizzlies předvedli v tomto utkání to nejlepší čeho jsou schopni. ⋌(pč)

Fakta z utkání:
Branky: Fišar 3, Syrůček 2, Karban 2, Plecháč 2, – Vogt. HC Čeští Letci: Kordík – Syrůček, Semecký, Horáček, Sedláček, Jelínek, Václavec, Karban, Plecháč, Fišar, Křížek. Kaspo: Kadlus – Nypl, Čermák, Petr Průšek, Pavel Průšek, Žitka, Vogt, Bahník, Sobotka, Trtík, Čvančara, Augsten, Strnad.