Po senzačním vítězství nad vedoucími Roztokami Letci podlehli tradičnímu rivalovi, se kterým se jim v této sezóně více než nedaří. V prvním zápase mu podlehli 1:5 a i ve druhém zápase mu nedokázali vstřelit více než jednu branku, o kterou se navíc postaral obránce Petr Fejfar. V zápase nešlo jen o důležité body potřebné pro play-off, ale i o druhou příčku v nadstavbě.

Fakta
HC Čeští Letci – Sokol Těpeře 1:3 (1:2, 0:0, 0:1). Branky: Fejfar – Khlebtsov, Šikola, Berka. HC Čeští Letci: Barkman – Fejfar, Sedláček, Rozsypal, Karban, Lepka, Václavec, Zajíc, Srb, Dubravský, Rejthárek, Drusan, Žilák, Kozák.

Letci se ujali vedení v deváté minutě první třetiny. Petr Fejfar se rozjel z obranného pásma po pravém křídle podél mantinelu a jelikož Těpeře zrovna střídali, tak si rozjetého obránce Letců nepohlídali. Fejfar dojel do úrovně kruhu a přes bránícího Martina Bartoše se trefil k tyči pod vyrážečku soupeřova brankáře – 1:0. Letci se ale z vedení neradovali ani dvě minuty.

Za chybné střídání je rozhodčí poslal do čtyřech a Těpeře přesilovku využily. Letce uzavřely v přesilovkové formaci a po střele Petra Zemana, kterou ještě stačil Ondřej Barkman betonem vyrazit, se k dorážce dostal Daniel Šikola a do odkryté klece srovnal stav zápasu na 1:1. Půldruhé minuty před koncem první třetiny odešel na trestnou lavici další Letec Vojtěch Žilák za nedovolené bránění a Letci inkasovali gól do šatny osm vteřin před sirénou – 1:2. Nejprve si Tomáš Berka zpoza branky povyjel před Ondřeje Barkmana a vystřelil. Puk gólman Letců vyrazil betonem a Ondřej Srb ho ještě stačil při sevření dvou útočníků Těpeř vyrazit na druhou stranu branky. Zde byl ale pohotový Alexander Khlebstvov, který se rozjel i s pukem proti Barkmanovi a protlačil ho za čáru – 1:2.

Letci pak nedokázali po další dvě třetiny najít recept na Martina Cincibuse v bráně Těpeř. Dvě a půl minuty před koncem zápasu měli možnost srovnat při přesilové hře. Nabídnutou šanci ale nevyužili a nepodařila se jim ani závěrečná power-play. Konečnou podobu skóre dal Tomáš Berka, který se trefil do prázndé branky šest vteřin před závěrečnou sirénou – 1:3.    (pč, re)