Fakta
SK Třebechovice – HC Jičín 1:4 (0:2, 0:2, 1:0). Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 45. Kostka (Filip, Dostál) – 2. Vondráček (Žďárský), 20. Vondráček (Abel, Žďárský), 34. Nový (Louženský), 37. Kollman (Artl). HC Jičín: Beneš, Vinklář – Houser, Artl – Mikolášek, Chaloupka – Mizera, Soukup – Nový, Kollman, Louženský – Vondráček, Abel, Žďárský – Hloušek L., Klaban, Kysela – Bureš, Anděl. Rozhodčí: Votroubek – Řezníček, Havelka. Trenéři: Pletka, Růžička. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. Diváci: 85.

 Jičín vstoupil do zápasu aktivně a hned si vytvořil první šanci, ujala se ale až druhá, kdy kotouč dopravil do sítě Vondráček po střele Žďárského. Hra poté pokračovala aktivně z obou stran. Jičín měl další šance, ale opět chyběla přesnost. Domácí se rovněž nechtěli smířit s nepříznivým stavem a Beneš ve spolupráci s obranou musel řešit celou řadu situací, kdy vyrovnání viselo na vlásku. Vše uklidnil v poslední minutě Vondráček, který po kombinaci se Žďárským a Abelem zvýšil na 2:0.

Do druhé části domácí vstoupili aktivněji s cílem zvrátit nepříznivý vývoj zápasu. Hosty přitlačili, ale z rychlých protiútoků se rodily další gólové příležitosti Jičína. V polovině zápasu Jičín ubránil dvě přesilové hry za sebou a naopak po skončení druhé uzavřel domácí ve třetině, ti jen vyhodili na zakázané uvolnění a v pokračujícím tlaku Kollman rozehrál na Louženského, ten ideálně našel Nového, který poslal kotouč potřetí na správné místo. Za minutu měl výhodu přesilové hry i Jičín, hrál ji sice dosti kostrbatě, přesto ale v závěru domácí udržel ve třetině a těsně po skončení přesilovky Artl našel Kollmana a ten zvýšil již na 4:0. Za tohoto stavu se šlo podruhé do kabin.

Třetí dějství začal aktivněji Jičín, ale podobně jako ve druhé části hosté, se domácí osvobodili a po závaru před Benešem mu nakonec udržení čistého konta pokazili – 1:4. Jičín se poté soustředil na dobrou obrannou práci, a i když si oba týmy vytvořily několik příležitostí, ani jeden z brankářů už puk za svá záda nepustil.

Jičínský trenér Daniel Pletka měl po zápase jasno o tom, proč jeho tým zvítězil. „Základem úspěchu byl výkon našeho brankáře Lukáše Beneše, který nás velmi podržel, a to asi rozhodlo," uvedl Pletka k utkání.

Mužstvo Jičína tak po výhře ztrácí na šestou příčku zaručující postup doplay-off pět bodů. „Šance žije, uděláme pro to všechno," dodal jičínský lodivod k otázce ohledně další vyřazovací fáze.

Hokejisty Nové Paky čekal velice těžký souboj ve Dvoře Králové. Domácí nabrali v posledních zápasech výbornou formu a poráží jednoho soupeře za druhým. Novopačtí sice dokázali na úvodní branku Dvora Králové zareagovat, pak se ale domácí nadechli ke čtyřgólové šnůře, která jim přinesla další výhru. Královédvorští se tak přiblížili vedoucímu Náchodu a mohou ještě stále pomýšlet na prvenství v základní části.

Fakta
HC Rodos Dvůr Králové n. L. – BK Nová Paka 7:2 (4:1, 1:0, 2:1). Branky a nahrávky: 4. Fořt (Vitebský, Luštinec), 7. Fořt (Ježek), 8. Luštinec (Zmítko), 15. Luštinec (Veselý, Fořt), 24. Szakal (Vacek, Ježek), 42. Lelka (Sedláček), 55. Luštinec (Zmítko) – 7. Vondrlík (Spal), 41. Ukhin (Vondrlík). Vyloučení: 8:8. Využití: 3:2. Diváci: 332.


Trenér Nové Paky Aleš Půlpán po duelu uznal, že jeho tým prohrál zaslouženě. „Domácí měli mnohem lepší pohyb. My jsme se nechali zaskočit jejich nátlakovou hrou v první třetině, navíc jsme byli hodně nedisciplinovaní. Nechytili jsme začátek, a to rozhodlo celý zápas. Místo toho, abychom šli ve druhé třetině do tlaku, dostali jsme gól na 5:1, a tím to bylo vyřešené," uvedl kouč.    (dopa, jj)