Tři body za výhru 6:2 brali domácí, kteří tak v čele tabulky navýšili svůj náskok na čtyři body.

Co rozhodlo

Od samého začátku byl Jičín jasně lepší a tlačil hosty před jejich branku, v té stál ale velmi dobře chytající Lochman a všechny pokusy domácích likvidoval. Pokud už na některou střelu nedosáhl, tak bohužel pro Jičín zazvonila pouze konstrukce jeho branky jako u „loženky“ Kollmana v sedmé minutě. Jičín pak měl další gólové příležitosti ale bez efektu. Ve 14. minutě hráli domácí přesilovku a celou dobu marně dobývali branku hostí. Po skončení přesilovky hosté zaútočili, ztratili kotouč a do úniku se vydal Žďárský s Průškem, který dostal od spoluhráče přihrávku a sám před brankářem si již věděl rady – 1:0. V závěru třetiny se Jičín ubránil přesilové hře hostí.

V úvodu druhé části pokračovala převaha domácích a ve 24. minutě po ostřelování branky se kotouč odrazil ke Štěpánovi, ten nahrál Průškovi, který uvolnil Žďárského, a jeho akce skončila druhým gólem v síti hostů. Hosté po obdržené brance přidali a vyrovnali hru. Hrálo se na obě strany, se šancemi obou týmů, gól však do konce třetiny již nepadl.

Poslední část začala opět náporem domácích a z tlaku se urodila třetí branka, když Kollman uvolnil Nového a Radek zvýšil na 3:0. Jičín měl i nadále převahu, přesto se hostům, po chybě v obranné činnosti Jičína, podařilo snížit brankou z hole Kudra. Za Jičín po chvilce odpověděl Václav Pletka po nahrávkách Borovce a Brzáka. Jičín měl poté další šance, ale ztroskotával stále na výborném gólmanovi hostí. Ti naopak jednu ze svých příležitostí využili ke snížení. Tvrdá rána Šedy prošla Pivrncovi mezi betony do sítě.

Domácí pak už jen v klidu dohrávali utkání a předváděli pohledný kombinační hokej. V samotném závěru ještě nejprve Kollman vyslal do úniku Průška, ten se protáhl až před brankáře a zvýšil na 5:2. O deset vteřin později upravil na konečný výsledek Brzák po nahrávce od Borovce.

Jičín - Třebechovice p. O. 6:2

Fakta – branky a nahrávky: 17. Průšek (Žďárský), 24. Žďárský (Průšek, Štěpán), 41. Nový (Kollman), 49. Pletka (Brzák, Borovec), 60. Průšek (Kollman), 60. Brzák (Borovec) – 48. Kudr , 59. Šeda (Dittrych, Hornyš). Rozhodčí: Pahulák – Havelka, Runštuk. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabeni 0:0. Diváci: 205. Po třetinách: 1:0, 1:0, 4:2. Jičín: Pivrnec, Beneš – Brzák, Žalud – Buchar, Houser – Mikolášek, Štěpán – Vajsejtl, Kollman, Nový – Pletka, Sedmík, Borovec – Němec, Průšek, Žďárský.

Novopačtí rozstříleli Jaroměř

Svěřenci Petra Zvolenského také dokázali bodovat naplno. Na domácím ledě si poradili s Jaroměří jasně 7:0. Definitivní rozhodnutí padlo ve třetí třetině. Tu domácí ovládli 5:0! V tabulce sice Novopačtí zůstali na předposlední příčce, ale na šestou Jaroměř ztrácí pouze dva body.

„Byli jsme v nejsilnější sestavě a sešlo se to. Navíc jsme měli i štěstí. Výborně zachytal brankář Pavel Škop,“ uvedl k duelu asistent trenéra Nové Paky Miroslav Průcha.

Nová Paka - Jaroměř 7:0

Fakta – branky a nahrávky: 00:01 Barbora (Kadeřábek), 32:01 Krsek (Jebavý), 46:21 Krsek (Kadeřábek), 48:08 Barbora (Frk), 48:13 Krsek (Jebavý), 52:33 Frk (Kadeřábek, Chleborád), 55:06 Frk (Barbora, Kadeřábek). Po třetinách: 1:0, 1:0, 5:0.   (jj, dopa)