Fakta
HC Jaroměř – BK Nová Paka 1:7 (1:2, 0:1, 0:4). Branky: 17:09 Hamáček (Vejman) – 9:14 Štěpán (T. Kadeřábek), 9:38 Hric (Rejl), 23:48 Šuvara, 45:24 Hric (Šuvara), 48:30 T. Kadeřábek (J. Kadeřábek), 51:50 Hric, 55:40 Hloušek (Rejl). HC Jaroměř: Navrátil (Vacek) – Merkl, Kotrč, Bujňák, Ježík, Vaněk, Růta, Kocián, Hamáček, Křepinský, Všetečka, Hlavnička, Karel, Kukal, Vejman, Světlík, Čtvrtečka, Bečka, Mach, Krause. Trenér: P. Biegel. BK Nová Paka: Abrahám (Dressler) – Spal, Štěpán, Pour, Ersepka, Kulhánek, Rejl – T. Kadeřábek, J. Kadeřábek, Vondrlík, Šuvara, Zvolenský, Hric, Ukhin, Havelka, Jebavý, Š. Dressler, Hloušek. Trenéři: A. Půlpán, L. Petera. Rozhodčí: T. Svoboda – Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Konečný stav série: 1:2, postupuje Nová Paka..

Na snímku jsou: HOKEJISTÉ BK Nová Paka. Horní řada zleva: Bohumil Šmika (vedoucí týmu), Jana Jandová (zdravotnice), Pavel Šmika (kustod), Tibor Hric, Dominik Rejl, Tomáš Havelka, Ondřej Spal, Radek Pour, Petr Zvolenský, Jakub Ersepka, Martin Jebavý, Jakub Štěpán, Jan Kulhánek, Štěpán Dressler, Štěpán Táborský, Martin Horních (kustod). Dolní řada zleva: Martin Abrahám, Tomáš Kadeřábek, Jan Kadeřábek, Aleš Půlpán (trenér), Jan Vondrlík (kapitán), Luboš Petera (trenér), Jakub Šuvara, Yaroslav Ukhin, Jakub Dressler.

Hokejisté Nové Paky se na konci první desetiminutovky dostali do rychlého dvoubrankového vedení. Nejprve otevřel skóre ofenzivní obránce Jakub Štěpán, který v situaci dva na jednoho hbitě vystřelil. Ještě v téže minutě si to rychlík Tibor Hric namířil podél pravého mantinelu a ranou pod horní tyč zvýšil vedení svého celku na 2:0. Domácí snížili při vyloučení Radka Poura brankou Hamáčka.

Velmi důležitý okamžik vznikl na začátku druhé třetiny, kdy měli domácí velkou příležitost v přesilové hře. Nezměrný bojovník Jakub Šuvara se i v početní nevýhodě dokázal prosadit přes obránce a prostřelil domácího Navrátila. K radosti celé Nové Paky to bylo znovu o dvě branky! A další výjimečně důležité okamžiky nastaly na konci této třetiny, kdy hosté nebyli úspěšní v přesilových hrách a domácí následně dostali exkluzivní šanci dvojnásobné přesilové hry. Jenže srdcem hrající hosté v čele s excelentním Martinem Abrahámem v brance tyto těžké chvíle přežili bez inkasování!

V poslední třetině se děly věci. Domácí jako by zcela odpadli a téměř vyklidili ledovou plochu. Pány na ledě tak byli hosté a jednou ranou za druhou udělovali svému soupeři tvrdý direkt. Nejhezčím gólem v sérii dal Nové Pace téměř jistotu vítězství hbitý štírek Tibor Hric. Znovu se prohnal podél pravého mantinelu a jeho provedené zakončení muselo lahodit oku každého hokejového fanouška. Hric nejdříve naznačil střelu, kotouč si ale přidržel a hledal najíždějícího spoluhráče, což mu „zbaštil" jak bránící bek, tak i domácí golman, kterému novopacký rychlík vzápětí poslal puk do sítě.

O pátý gól se zasloužila bratrská dvojice Kadeřábků. Jan vyslal do brejku bratra Tomáše, který vstřelil mezi nohy domácího Navrátila pátou branku. Za několik málo okamžiků byl vyloučen Hric, pobyt na trestné lavici mu pomohl k velké regeneraci sil a jeho následující pobyt na ledové ploše přinesl další gólový zásah. Nakonec i hosté využili přesilovou hru. Přesný pas Rejla vyzval k samostatnému nájezdu na branku domácích Hlouška, který perfektním blafákem do forhendu nedal opět domácímu golmanovi šanci.

Nová Paka tak po jasné výhře postoupila do semifinále, kde je jejím soupeřem Dvůr Králové. První utkání bylo odehráno v neděli po uzávěrce.