Sokol Roztoky, který do letošní sezóny posílil o osm hráčů a stal se horkým adeptem na titul, dokázal Letce ve vyrovnané bitvě zastavit v jejich vítězném tažení. Ty trápila koncovka a zvláště v závěru zápasu nedokázali velký tlak na bránu Roztok zužitkovat.

HC Čeští Letci – Sokol Roztoky 3:5 (1:2, 2:1, 0:2). Skóre zápasu otevřel v 6. minutě autor hattricku Martin Blažej. Letci přišli v útočném pásmu o puk, když proklouzl Jardovi Sedláčkovi mezi nohama. Blažej se ho chopil a šel se do sólového úniku, který parádně zakončil střelou z kruhu – 0:1. V 7. minutě odešel na trestnou lavici Petr Jelínek. Roztoky utvořily přesilovkovou formaci, při které nahrával z levého křídla Jiří Klazar na pravou stranu Radkovi Pištorovi. Ten dělovkou od modré propálil puk do brány, když Luděk Kordík nemohl střelu vidět přes dva hráče, kteří mu clonili ve výhledu – 0:2. V 11. minutě Letci stav zápasu korigovali.

Jaroslav Sedláček z centra poslal puk na pravé křídlo Jiřímu Šebkovi, ten ho dovezl podél mantinelu do útočného pásma a nahrával přes dva bránící hráče Roztok na levé křídlo Martinovi Lepkovi. Proti jeho střele nad lapačku neměl Jakub Sobotka šanci – 1:2. V téže minutě odešel na trestnou Albrecht za vražení a Letci se mohli pokusit o vyrovnání. Za bránou Letců se ale strhla hromadná šarvátka, po které se situace otočila a do přesilové hry šly Roztoky. Početní výhoda Sokola však zůstala nezúročena.

Hned v první minutě druhé třetiny Roztoky opět odskočily na rozdíl dvou branek. Po pravém křídle ujel Blažej a po najetí do úrovně kruhu střelou ke vzdálenější tyči překonal Kordíka potřetí – 1:3. Ve 3. minutě dali Letci opět kontaktní gól. Radek Drusan nahrával z rohu hřiště před bránu Petrovi Fejfarovi a ten upravoval na 2:3. Půldruhé minuty před odchodem do šaten se Letcům podařilo vyrovnat a zápas pro ně začal vypadat nadějněji. Roztoky se po vhazování dostali ke kotouči. Klazar střílel od modré na Kordíka, puk se ale odrazil od nohy bránícího Fejfara. Chopil se ho Karban a rozjel se sám na Sobotku v bráně Roztok. Kapitán Letců pak zakončil svůj únik jeslemi – 3:3.

V 5. minutě závěrečné třetiny se střelou Buška do středu brány ujaly Roztoky opět vedení 3:4. Letci měli šanci vyrovnat při přesilové hře, která se jim nabídla pět minut před koncem při vyloučení Žďáry za nedovolené bránění. V závěrečných minutách Letci spálili několik loženek a to se jim stalo osudným. Při závěrečné power play pak inkasovali do prázdné z hole Blažeje. Letci se tak připravili o šanci definitivně si vybojovat prvenství v nadstavbové části v 8. kole a o všem se bude rozhodovat až v posledním kole, kdy v neděli 2. března Letce čeká Sklopísek Střeleč (18). Navíc si ze zápasu s Roztokama odnesl bolestivé zranění kolene Jiří Šebek a tato opora bude po několik týdnů Letcům chybět.

Branky: Lepka, Fejfar, Karban – Blažej 3, Pištora, Dlabola. HC Čeští Letci: Kordík – Sedláček, Křížek, Jelínek, Semecký, Karban, Zikmund, Drusan, Fišar, Fejfar, Lepka, Šebek. Sokol Roztoky: Sobotka – Bušek, Pištora, Havel, Klazar, Dlabola, Hlaváč, Albrecht, Kadavý, Žďára, Zázvorka, Blažej, Šrámek.   Petr Čepek

1. HC Čeští Letci ⋌8 50:20 21
2. Sokol Roztoky⋌ 8 32:24 18
3. BHK Turnov ⋌7 27:14 16
4. HC Sklepy Team ⋌8 31:24 15
5. Sokol Těpeře ⋌8 34:25 12
6. Sklopísek Střeleč ⋌8 35:28  9
7. HC Black Rooks ⋌8 20:28  9
8. Sokol Rovensko ⋌7 21:32  9
9. ZEOS Lomnice ⋌7 18:33  3
10. Grey Grizzlies Hořice ⋌8 14:54  1