Oproti semifinálovým sériím je všechno jinak. Zatímco v boji o účast v nejsledovanějším zápase sezony vyhrávaly pouze a jen domácí celky, finále tuto tradici doslova zbořilo. Vítězí zde hosté, stalo se tak potřetí a znamená to jediné – jeden zápas od krajského titulu jsou hokejisté Litomyšle.

HC Litomyšl vs. Stadion Nový Bydžov (2. finále).
Nový Bydžov vrací úder. Krajské hokejové finále je po dvou utkáních vyrovnané

Finále krajské ligy – 3. zápas

Nový Bydžov – Litomyšl 2:5

Úvodní minuty třetího finále probíhaly v opatrném módu. Nikdo nechtěl udělat první chybu a pustit soka do vedení. Domácí sestava navíc pokračovala v precizní defenzívě, která v pátek uhájila na ledě soupeře nulu. První třetina tak změnu ve skóre nepřinesla, když si oba soupeři vyměnili pouze po jedné přesilové hře.

Doma to ve finále neklape.Doma to ve finále neklape.Zdroj: Petr ČepekVstup do prostřední periody už vyšel lépe hostům. Ve 26. minutě se prosadil Bažant a stav 0:1 vydržel na tabuli svítit až do závěru třetiny, kdy zdvojnásobil náskok Litomyšle Cink. Jinak se v této fázi hry spíše vylučovalo, v pěti na obou stranách se často nehrálo, což mohlo více mrzet domácí Stadion.

Hosté byli v pohodě, ve 46. minutě navíc zvýšil na 0:3 Jakub Voříšek. Krev do žil vrátil domácím záhy Eis, k žádnému dramatu se ale neschylovalo. Reprezentanty Pardubického kraje uklidnila čtvrtá trefa z hole Ondráčka a po další soupeřově korekci, kdy snižoval Pilný, se o závěrečné slovo přihlásil Vomočil, jenž při power-play trefil opuštěnou branku.

Hokejisté Slovan Ústí nad Labem ilustrační

Fakta – branky a nahrávky: 47. Eis (J. Pilný, Postolka), 59. J. Pilný (J. Chára, Eis) – 26. Bažant (Švec, A. Půlpán), 39. Cink (Stoklasa, Jankovský), 46. J. Voříšek (Jakubec), 52. Ondráček (T. Jakubec), 60. Vomočil. Rozhodčí: L. Machač, Pecha – Boček, Roischel. Vyloučení: 11:11. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 457. Třetiny: 0:0, 0:2, 2:3. Stav série: 1:2.

Stadion Nový Bydžov: F. Veselý (52. Paleček) – Matějíček, Brotánek, Muška, Bezděk, Zmítko, J. Pilný – M. Procházka, Hlaváček, M. Černý – Eis, Postolka, J. Chára – D. Jebavý, Divíšek, M. Němec. HC Litomyšl: M. Dostál (M. Horáček) – Zahradník, Jonáš, Ondráček, Š. Voříšek, Bažant, O. Bláha, Švec – Vomočil, Cink, J. Dostál – A. Půlpán, Stoklasa, J. Voříšek – T. Jakubec, Edl, Jankovský.

Úvodní souboj o bronz nabídl divákům třináct branek. Po celý zápas byli střelecky napřed hráči Nového Města nad Metují.
Hokejová bitva o bronz pro diváky. Jen trenéři si hokej představují trochu jinak

Čtvrtý zápas je na programu ve středu od 18.30 na zimním stadionu v Litomyšli.

Příznivci Litomyšle už se nemohou dočkat středečního zápasu. Připíše si Litomyšl divácký rekord letošního play off?Příznivci Litomyšle už se nemohou dočkat středečního zápasu. Připíše si Litomyšl divácký rekord letošního play off?Zdroj: Petr Čepek