Fakta
TJ Spartak Nové Město nad Metují – BK Nová Paka 3:5 (1:0, 2:1, 0:4). Branky: Šimončič, Škoda, Vlček – Hric 4, Zvolenský. Rozhodčí: Veselý – Řezníček, Janovský. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 150.

V Jičíně se představil silný celek Dvora Králové, který se skvělou stíhací jízdou dotáhl na lídra z Náchoda a od vedoucí příčky v základní části krajské ligy ho dělil jediný bod.

Jičínští začali utkání dobře, ale hosté již ve čtvrté minutě otevřeli skóre. Jičín vyrovnal v přesilové hře, když Kollman krásně uvolnil Žďárského. Hosté kontrovali rovněž z přesilovky a vzápětí v další početní výhodě zvýšili na 1:3. V závěru třetiny po chybě v rozehrávce Jičína proměnil únik dvou na jednoho ve čtvrtý gól Ježek.

Druhou část začal Jičín náporem, držel hosty v jejich třetině, ale proměňování šancí je stále brzdou za lepšími výsledky. Po neproměnění šancí zákonitě přišly šance hostů, kteří je využili a do konce třetiny zvýšili na 1:6. Tento stav upravil tři vteřiny před koncem Weiss na 2:6.
Poslední třetina byla již ve znamení narůstajícího skóre v neprospěch Jičína.

Trenér Dvora Králové Tomáš Topol, jehož tým nakonec slavil vítězství v základní části soutěže, byl po utkání samozřejmě velice spokojený. „Podali jsme dobrý výkon. Po první třetině jsme měli dostatečný náskok. Snažili jsme se hrát ze zabezpečené obrany a soustředit se na to. Od 30. minuty zasáhli do hry i naši mladí hráči a určitě nezklamali. Perfektně nám fungoval přechod do útoku, dávali jsme góly, dobře jsme bruslili a byli u všeho včas. Chceme poděkovat fanouškům, kteří nás přijeli opět v hojném počtu povzbudit a mohli s námi oslavit dílčí úspěch v podobě vítězství v základní části.

Fakta
HC Jičín – HC Rodos Dvůr Králové 2:10 (1:4, 1:2, 0:4). Branky: Žďárský, Weiss – Ježek 3, Luštinec 3, Fořt 2, Polák, Háze. Rozhodčí: Pahulák – Karous, Málek. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 180.


Vasilis Teodoridis, prezident HC Rodos: „Jsem velice spokojený. Dokázali jsme něco, co nikdo nečekal a přesvědčili ty, kteří nám nevěřili. Děkuji hráčům, celému vedení, všem fanouškům a fanklubu.

Velmi důležitý zápas čekal na hokejisty BK Nová Paka, kteří svedli na stadionu Nového Města nad Metují přímou bitvu o postup do play-off. A to se jim nakonec podařilo. Svěřenci trenérů Půlpána a Petery sice na ledě soupeře ještě po druhé třetině prohrávali o dvě branky, v poslední části ale předvedli skvělý obrat a čtyřmi brankami otočili skóre na 5:3 ze svého pohledu. Díky tříbodovému zisku se tak posunuli na pátou příčku po základní části a ve čtvrtfinále je čeká Jaroměř.    (dopa,jj)

Tabulka základní části (zápasy, body):
1. Dvůr Králové ⋌28 61
2. Náchod ⋌28 61

3. Nový Bydžov⋌28 45
4. Jaroměř⋌ 28 43
5. Nová Paka ⋌28 31
6. Jičín ⋌28 29
7. Třebechovice ⋌28 28
8. Nové Město n. M. ⋌28 26

První čtvrtfinálový duel
Neděle 7. února, 17.00: HC Jaroměř – BK Nová Paka, HC Stadion Nový Bydžov – HC Jičín.